2p

A családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) a társadalmi realitások figyelmen kívül hagyásával, íróasztal mellett született, meglehetősen életidegen elképzelés - fogalmazott a GKI Gazdaságkutató Zrt. kutatás-vezetője a Népszabadságnak adott interjúban.

Adler Judit a lap hétfői számában azt mondta: hiába az élénk érdeklődés, a támogatást valóban igénylők köre igen szűk lesz, mert a családok realisták. Egy-egy pluszgyermek vállalása jelentősen rontja a családok jövedelmi státuszát - hívta fel a figyelmet.

Ha két felnőtt és egy gyermek él együtt, a fajlagos jövedelem szűk 10 százalékponttal marad el az országos átlagtól, két felnőtt és két gyermek esetében ez a hátrány duplájára nő, két felnőtt és három vagy több gyermek esetében pedig 40 százalékos lemaradást jelent.

A kutatás-vezető úgy vélte, hogy a még gyermektelen fiatal házaspárokat nagy társadalmi felelőtlenség beleugrasztani rögtön három gyerek vállalásába, mivel nincs tapasztalatuk reális döntésekhez, ugyanakkor ha "nem teljesítenek" az súlyos következményekkel jár.  

Adler Judit szerint a demográfiai helyzet javulásához arra van szükség, hogy növekedjen az életszínvonal, a családok lét-, vagyon- és jogbiztonsága, valamint a kiszámíthatóság.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!