3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szinte egész nap pesszimista volt a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a zárás előtti pillanatokban mégis pluszba húzták a BUX indexet. Könnyen lehet, hogy ez csak hóvégi záróár-beállítás volt, más ésszerű oka ugyanis nincs annak, hogy miközben minden nemzetközi piac esik, mi javítani tudunk.

Szinte egész nap pesszimista volt a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a zárás előtti pillanatokban mégis pluszba húzták a BUX indexet. Könnyen lehet, hogy ez csak hóvégi záróár-beállítás volt, más ésszerű oka ugyanis nincs annak, hogy miközben minden nemzetközi piac esik, mi javítani tudunk.

19 389 ponton zárta a hét első kereskedési napját a BUX index, ez 26 ponttal, 0,13 százalékkal volt magasabb a múlt pénteki értékénél. A forgalom alacsonyabb volt a szokottnál, de ehhez minden bizonnyal hozzájárult, hogy Londonban szabadságon volt a tőzsde. A zárásig végül 22,5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.

A vezető részvények jórészt gyengüléssel kezdték a napot, délutánra azonban már vegyes volt a kép, a Mol-t és az OTP-t is felhúzták. A bankpapírok végül 4900 forinton fejezték be a kereskedést, ami napi csúcsot jelentett, 0,62 százalékkal volt magasabb a pénteki árfolyamnál. A Mol 2,48 százalékos drágulás után 14 900 forintot ért az utolsó percekben, míg a Magyar Telekom 769 forintos ára 1,41 százalékkal volt a pénteki alatt.

Vegyesen szerepeltek a gyógyszeripari részvények a hét első napján: a Richter 2,44 százalékos visszaesése 38 050 forintos szintet eredményezett, míg az Egis 19 910 forintos árfolyama 1,07 százalékkal magasabb volt, mint pénteken.

A forintnak sem volt túl jó napja, szinte az egész kereskedés során gyengülésben volt a magyar deviza az euróval szemben. Délután több hetes mélypontra, 272 fölé gyengült a forint. A részvénypiac zárása után nem sokkal 271,89 forintot kellett adni az európai valutáért, míg a dollárral szemben 189,70-nél állt a magyar deviza, a svájci frank pedig 179,23 forintot ért.


A BUX emelkedése azért is volt meglepő, mert a nemzetközi piacok többségén negatív volt a hangulat. A frankfurti DAX index délutánra 1,14 százalékot bukott, míg régiónkban a varsói WIG 20 1,04 százalékot esett, a prágai PX viszont 2,6 százalékos szárnyalást produkált.

A kínai tőzsde újabb meredek esése Amerikában is elrontotta a hangulatot, a Wall Street vezető indexei is mínusszal kezdték a kereskedést délután. Az első pár óra után a Dow 0,76 százalékkal állt pénteki szintje alatt, a S&P pedig 0,91 százalékkal gyengült.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!