3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A reggeli erősödés után a nap második felében már szerdai értéke alatt szerepelt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül bő fél százalékos eséssel zárt az előző naphoz képest. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg a Mol és a Telekom gyengülése húzta vissza a piacot.

A reggeli erősödés után a nap második felében már szerdai értéke alatt szerepelt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely végül bő fél százalékos eséssel zárt az előző naphoz képest. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, főleg a Mol és a Telekom gyengülése húzta vissza a piacot.

A zárásra 20 268 pontig esett vissza a BUX index, ez 0,45 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai értéknél. A bő 100 pontos gyengülés mellett a forgalom magasabb volt az átlagnál, több mint 30 milliárd forint mozdult meg a piacon.

A vezető részvények vegyesen szerepeltek, elsősorban az OTP és a gyógyszerpapírok tartották magukat viszonylag jól. A bank árfolyama végül 5689 forint volt az utolsó pillanatban, ez 0,16 százalékkal volt magasabb a szerdai záróárnál. A Mol viszont 2,19 százalékkal olcsóbb lett, 15 850 forinton zárt a nap végén, míg a Magyar Telekom 835 forintos szintje 2,34 százalékkal maradt el a szerdaitól.

Az átlagnál jobban teljesítettek a gyógyszergyártók a tőzsdén, különösen a Richternek volt viszonylag jó napja, mivel 2,04 százalékos javulás után 40 000 forinton zárt. Az Egis a legvégére csúszott át 0,51 százalékos pluszba, így 20 825 forint lett a végső érték.

A forint délután megbillent kicsit a bankközi devizapiacon, a nap végére azonban visszakapaszkodott. A részvénypiac zárása után 267 körül volt az euró jegyzése, ami 0,1 százalékos forinterősödést jelentett szerda délutánhoz képest. A dollárral szemben 178,89-nél állt a magyar deviza, a svájci frank ára pedig 176,21 forint volt délután.

A nemzetközi piacokon délelőtt oldalazás volt megfigyelhető, a nap második felére viszont elromlott a hangulat. A londoni FTSE délután 0,33 százalékos mínuszban állt, a frankfurti DAX pedig 0,39 százalékot veszített értékéből. Régiónkban a varsói WIG 20 1,15 százalékos mínuszt hozott össze, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,22 százalékos visszaesést mutatott.


Amerikában elsősorban a banki gyorsjelentések kerültek a középpontba, hiszen ma jöttek ki a Citigroup és a Goldman Sachs számai. mindkét pénzintézet felülmúlta a várakozásokat, azonban a Citi esetében a hitelezési veszteség még aggodalomra adott okot. Ennek volt köszönhető, hogy a Wall Streeten is negatív hangulatban indult a kereskedés, az első pár óra után a Dow 0,29 százalékos mínuszt mutatott, a S&P pedig 0,43 százalékkal állt szerdai értéke alatt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!