3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az első negyedévben a 25 feltörekvő deviza közül végül a forint hódította el az első helyezést, de azt már nem tartjuk valószínűnek, hogy a hazai fizetőeszközünk tartani tudná az előkelő pozícióját a következő negyedévre nézve - olvasható a Commerzbank pénteki elemzésében. A szakemberek szerint a hangulat negatívra fordulásával újra célba vehetjük a 270-es szintet.

EUR/HUF (265,00 – 267,00): Ma esély látszik arra, hogy a forint árfolyama folytassa lassú, de stabilnak mutatkozó erősödését és megközelítse a 265-ös szintet. A magyar kamatprémium vonzereje és az egyre nyugodtabbá, stabilabbá váló gazdasági környezet jótékony hatással van devizánk árfolyamára. Az első negyedévben a 25 feltörekvő deviza közül végül a forint hódította el az első helyezést, de azt már nem tartjuk valószínűnek, hogy a hazai fizetőeszközünk tartani tudná az előkelő pozícióját a következő negyedévre nézve. A félév végén természetesen visszatérünk a kérdésre. A piac érzékelhetően az ECB kamatemelésre tartalékol és a várható kamatemelés után ugyan csökkenne a kamatkülönbözet a forint és az euró között (ami önmagában forintgyengítő tényező), de ezt ellensúlyozhatja a régió és benne Magyarország enyhén javuló megítélése, valamint a tény, hogy a kamatemelési várakozás az eurózónában már nem újkeletű hír és vélhetően beárazta már a piac. Persze a hangulat könnyen rosszra fordulhat, ez esetben újra célba veheti a kurzus a 270-es szintet.

EUR/USD (1,4100 – 1,4200): Alig változott az EUR/USD árfolyama az elmúlt néhány napban, maradt az árfolyamszint az 1,4050-1,4200 közötti sávban. Annak ellenére, hogy ma van a hónap legfontosabb napja az Egyesült Államokban makroadat szempontból, nem számítunk arra, hogy

komolyabban kimozdulna az árfolyam a fent említett sávból. A márciusi NFP adat (a nem mezőgazdasági szektorban dolgozók számának változása), illetve a munkanélküliségi ráta a várakozások szerint a februári számokhoz fog hasonlítani, az ISM hangulatindex esetében pedig némi romlást sejtetnek a prognózisok. Az ír stressz teszt eredménye szerint a szigetországi bankok további 24 milliárd euró friss tőke bevonására szorulnak zökkenőmentes működésükhöz. Nyomasztó szám, de lehetett volna az eredmény rosszabb is. Az ír kormány a teljes bankszektor átstrukturálását jelentette be.

CHF/HUF (203,10 – 205,10): Hajnalban több mint 4 havi mélypontra érkezett a CHF/HUF árfolyam áttörve a 204-es szintet lefelé, miután a frank az euróval szemben gyengülésbe kezdett: az EUR/CHF árfolyama 1,3060-ig menetelt, a gyenge svájci PMI-index hatására.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!