3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Többnyire gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek szerdán, miután az előző nap ismét felerősödtek a félelmek az amerikai pénzügyi szektorral kapcsolatban. A befektetői aggodalmak miatt a Wall Street vezető indexek jelentős, 2 százalék körüli eséssel zártak, így várható volt, hogy Ázsiában is pesszimista lesz a hangulat.

Többnyire gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek szerdán, miután az előző nap ismét felerősödtek a félelmek az amerikai pénzügyi szektorral kapcsolatban. A befektetői aggodalmak miatt a Wall Street vezető indexei jelentős, 2 százalék körüli eséssel zártak, így várható volt, hogy Ázsiában is pesszimista lesz a hangulat.

A legnagyobb vesztes a tokiói tőzsde Nikkei 225 indexe volt, mely 2,37 százalékos visszaesés után 10 280 ponton állt a kereskedés végén. Az utóbbi időben kifejezetten rosszul teljesítő Shanghai Composite 0,19 százalékkal feljebb tudott kapaszkodni. A hongkongi Hang Seng 1,58 százalékkal zárt keddi szintje alatt, míg a dél-koreai Kospi 0,61 százalékkal csúszott vissza.

Az alapvetően pesszimista hangulat elsődleges oka az volt, hogy Amerikában a keddi nap végére jelentősen visszaestek a részvényindexek. Ennek oka pedig a pénzügyi rendszerrel kapcsolatos félelmek kiújulása volt, éppen ezért Ázsiában is a bankrészvények voltak a nap egyik nagy vesztesei.

A tengerentúlon ismét attól tartanak a befektetők, hogy az amerikai bankrendszerrel kapcsolatban még mindig nem vagyunk túl a nehezén. Ismét kiújultak a félelmek azzal kapcsolatban, hogy az ország bankjai további jelentős veszteségeket szenvedhetnek el a jövőben a hitelportfóliók romlása miatt.

Az utóbbi hat hónap tőzsdei rallyja után a befektetők amiatt is aggódnak, hogy a világ kormányai rövidesen kivonják majd a felesleges likviditást a piacról, illetve, hogy a részvényárfolyamok nincsenek összhangban a fundamentumokkal. Az elemzők szerint nagyrészt a fentiek miatt óvatosak most a befektetők, sokan feltették most a kérdést, vásároljanak-e tovább, vagy várják a korrekciót.


Amerikában a pénzügyi részvények mélyrepüléséhez a félelmek mellett az is hozzájárult, hogy egy elemző leminősítette az AIG részvényeit, így az utóbbi hetek emelkedése megtört a szektorban, és lefelé fordultak az árfolyamok.

Az olaj ára jelentősen csökkent, átmenetileg 68 dollár alatt is járt, majd onnan indult emelkedésnek, miután bejelentették, hogy csökkentek az amerikai készletek, ami a kereslet élénkülésére utal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!