3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szerdán reggel még enyhe emelkedéssel kezdett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a nap második felére azonban nagyot fordult a hangulat, ráadásul a részvénypiac mellett a forint is gyengülni kezdett. A BUX index 3 százalékot bukott keddi értékéhez képest, az összes vezető részvény esni kezdett.

A nap második felére meredeken lefelé indult a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, de a nemzetközi hangulat is fokozatosan romlik. A BUX már 3 százalékos mínuszban volt, különösen az OTP 5 százalékos esése volt jelentős. Ezzel az elmúlt napok oldalazása után végre elmozdult a holtpontról a tőzsde, a baj csak az, hogy lefelé.

13 686 ponton állt kora délután a BUX index, ez 3,02 százalékkal maradt el keddi záróértékétől. A nap első felében még úgy tűnt, ma is folytatódhat az oldalazás a piacon, aztán délután kapcsolat lejtmenetbe a mutató. A forgalom átlagosnak volt mondható, délután 12 milliárd forint felett járt.

A vezető papírok mindegyike mínuszban volt már a nap második felében, különösen az OTP bukott nagyot. A bankrészvények 5,08 százalékkal voltak olcsóbbak, mint kedden, így 2877 forintba kerültek. 1,69 százalékkal esett vissza a Mol, mely 11 600 forinton állt a nap második felében, míg a Magyar Telekom 565 forintos szintje 2,25 százalékos gyengülést jelentett.

Mínuszba fordultak a gyógyszeripari részvények is a piacon délutánra, különösen az Egis esett jelentősen. A kisebbik gyógyszergyártó részvényei 13 650 forintot értek, ami 4,88 százalékos visszaesést jelentett, miközben szektortársa, a Richter 2 százalékos gyengülést követően 29 705 forintba került.


Jelentősen elromlott a hangulat a forint piacán is délutánra, pedig reggel még egész jól tartotta magát 280 alatt a magyar deviza. Két óra körül már 281,20 forintot kellett adni egy euróért, a dollár ára 206,11 forint volt, míg a svájci frank 186,80 forintba került.

A nemzetközi piacok is lefelé fordultak a reggeli oldalazás után, délutánra szinte mindenhol mínuszok uralkodtak. A londoni FTSE 1,21 százalékkal esett vissza, míg a frankfurti DAX 1,86 százalékot bukott. Régiónkban a varsói tőzsde WIG 20 indexe 1,62 százalékkal állt keddi értéke alatt, a prágai PX 50 pedig 3,9 százalékot zuhant. Egyelőre az amerikai határidős jegyzések sem mutatnak biztató képet: a Dow és a S&P esetében is közel 1 százalékos mínuszban vannak a futures indexek, bár a nyitás előtt még jönnek a kiskereskedelmi adatok, amik akár felfelé is mozdíthatják a hangulatot.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!