3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jelentős eséssel zárta a múlt hetet a Budapesti Értéktőzsde,a BUX 1.606 ponttal,7,36 százalékkal gyengült,20.224,74 ponton zárt pénteken. Az index a 2009. december végi 21.227,01 pontos értékénél jelenleg 1.003 ponttal,4,8 százalékkal alacsonyabban áll.,

Jelentős eséssel zárta a múlt hetet a Budapesti Értéktőzsde, a BUX 1.606 ponttal, 7,36 százalékkal gyengült, 20.224,74 ponton zárt pénteken. Az index a 2009. december végi 21.227,01 pontos értékénél jelenleg 1.003 ponttal, 4,8 százalékkal alacsonyabban áll.

Az előző heti enyhe emelkedés után pesszimista hangulatban kezdődött meg a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén hétfőn, azonban a délután folyamán vártnál jobb amerikai makroadatok hatására emelkedni tudott a BUX - a héten először és utoljára.

A szakértők szerint a hét második és harmadik kereskedési napján érezhető volt a befektetők bizonytalansága, nyitáskor mindkét napon még a vevők voltak túlsúlyban, zárásra azonban negatív tartományba csúszott az index.

A hét első három kereskedési napján egyaránt rendkívül alacsony volt a forgalom, csütörtökön és pénteken viszont a szokásosnál jóval több kontraktust kötöttek a brókerek.

Kedden már megindult a korrekció a fejlett piacokon, amelyet a magyar börze ekkor még nem követett le. Szerdán már napi minimumán zárt a BUX, azonban még ekkor is csak a nap végi gyenge amerikai makroadatok húzták le az indexet, mivel szinte egész nap pozitív tartományban mozgott.

Csütörtökön azonban esés kezdődött a magyar tőzsdén, a Mol és az OTP papírjainak árfolyamai is több mint 6 százalékkal gyengültek. A szakértők egyetértettek abban, hogy hangulatváltás következett be a börzéken, és megérkezhet a régen várt korrekció.


A pesszimista hangulatot a pénteki kereskedés igazolta, a hét utolsó munkanapján kiemelkedően magas forgalomban ismét jelentősen veszítettek értékükből a vezető részvények. A hét utolsó két munkanapján több gyenge nemzetközi makroadat is napvilágot látott, a devizapiacok azonban stabilan tartották magukat.

A budapesti részvénypiac forgalma 115 milliárd forint volt az elmúlt héten, az előző heti 84,7 milliárd forint után. Az összforgalom több mint 70 százalékát az OTP részvények adásvétele tette ki, a Mol 15,2 százalékkal, a Magyar Telekom 4,1 százalékkal, a Richter pedig 6,2 százalékkal részesedett a teljes forgalomból.

A vezető részvények többsége jelentős csökkenéssel zárták a hetet. A Mol árfolyama 7,37 százalékkal 16.900 forintra gyengült. Az OTP árfolyama 11,59 százalékkal 5.170 forintra zuhant. A Magyar Telekom viszont 3,11 százalékos nyereséggel, 686 forinton zárta a hetet. A Richter árfolyama 5,33 százalékkal 39.250 forintra csökkent, míg a másik gyógyszeripari részvény, az Egis 0,82 százalékkal gyengült, 18.050 forinton zárt pénteken.

A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 64,92 ponttal, 3,26 százalékkal 1.928,23 pontra csökkent.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!