2p

A Tisza Párt sokat ígér a nyugdíjasoknak - mi lenne ebből megvalósítható?
Mekkora lesz várhatóan a novemberi nyugdíjkorrekció?

Nyugdíjszerviz élőben Karácsony Mihállyal és Malicskó Gáborral
Vegyen részt és kérdezze Ön is a szakértőket!

2025. április 11. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A múlt héten 627 ezerre emelkedett azoknak a száma, akik első alkalommal fordultak munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban, ez kismértékű emelkedés volt az előző heti 623 ezres értékhez képest, miközben az elemzők csökkenésre számítottak. Ugyanakkor a deflációs veszély enyhülhet, mivel a termelői árak csökkenése megállt, januárban már emelkedés volt megfigyelhető.

Kismértékben emelkedett az első ízben munkanélküli segélyért jelentkezők száma a tengerentúlon, ugyanakkor a deflációs nyomás csökkenhet, mivel a termelői árakban már emelkedés volt megfigyelhető januárban, ez pedig megállíthatja az inflációs csökkenését is. Inflációs adatok pénteken jönnek a tengerentúlról, akkor tudhatunk meg többet.

Ismét a vártnál rosszabbul alakultak a szokásos heti munkanélküliségi statisztikák Amerikában, miután a legutóbbi 623 ezerről 627 ezerre emelkedett azoknak a száma, akik először kértek munkanélküli segélyt. Az elemzők arra számítottak, hogy 620 ezerre csökken majd az érték. A tartósan munkanélküliek száma viszont jelentősen emelkedett, lassan eléri az 5 milliót. A múlt heti 4,81 millió után most 4,987 millió ez a szám.

Ugyanakkor az jó hír az amerikai gazdaság szempontjából, hogy enyhülni látszik a deflációs veszély, mivel a termelői árak már nőttek januárban, ami az infláció zuhanását is megállíthatja. A statisztika szerint az év első hónapjában 0,8 százalékkal voltak magasabbak a termelői árak, mint decemberben, miközben az elemzők csak 0,2 százalékos drágulást vártak. 2008 utolsó hónapjában még 1,9 százalékkal estek az árak novemberhez képest.


A termelői árak hatással lehetnek az inflációra is, az emelkedő árak hatására megállhat a fogyasztói árak zuhanása is, ami eddig deflációval fenyegetett. A tengerentúlon pénteken hozzák nyilvánosságra a januári inflációs adatot, mely az előzetes becslés szerint 0,1 százalékos csökkenést fog mutatni éves szinten.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!