2p

Minden kategóriában emelkedik a pedagógusok fizetése a gyakornokoktól a kutatótanárokig. A változás augusztustól lép életbe, ekkor január 1-jéig visszamenőleg is megkapják a különbözetet.

Az idei béremelésen felül további 0,4 százalékos béremelést kapnak a pedagógusok – derül ki a csütörtöki Magyar Közlönyből. Ebből legalább 0,3 százalékpontos egyéni béremelést kell végrehajtani a gyakornokok kivételével minden pedagógusnál 2026. január 1-jéig visszamenőleg. A 2026. január 1-jétől járó béremelést egy összegben, augusztusban kell kifizetni.

Ez azt jelenti, hogy:

  • a szakképzésben a havi bérminimum 775 500 forintról 778 000 forintra nő,
  • a gyakornokok havi illetménye 2026-ban 707 600 forint lesz,
  • a Pedagógus I. kategóriába tartozók fizetése 720 000 és 1 406 000 forint között lesz,
  • a Pedagógus II. szinten lévők 727 000 és 1 496 000 forint közötti bért kapnak havonta,
  • a mesterpedagógusok 787 000 és 1 797 000 forint közötti sávban lesz,
  • a kutatótanároké pedig 918 000 és 1 938 000 forint között.

A béremelés érinti az állami, nem állami, egyházi és alapítványi fenntartású köznevelési intézmények pedagógusait, valamint a gyermekvédelmi intézményekben dolgozókat is. A rendelet a rendvédelmi és honvédségi szakképző intézmények oktatóira is vonatkozik.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!