Vegyen részt és kérdezzen Ön is a szakértőtől!

2024. szeptember 18. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Konkoly Zsófia aranyérmes 200 méteres vegyesúszásban, Pap Bianka bronzérmes 400 méteres gyorsúszásban.

Konkoly Zsófia a délelőtti előfutamokból a legjobb idővel került az esti döntőbe, amelyben nagy csatát vívott a Tokióban mögötte harmadik spanyol Nuria Marques Sotóval, de végül 88 századdal ő volt a gyorsabb. Konkoly Zsófia pályafutása hatodik paralimpiai érmét szerezte, eddig 3 arany, 2 ezüst és 1 bronz a mérlege. Párizsban övé a hetedik magyar érem és az első után a harmadik arany is - írja az MTI.

Konkoly Zsófia a női 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében
Fotó: MTI/MOB/Szalmás Péter

Mindeközben Pap Bianka is bronzérmet szerzett csütörtökön az S10-es sérültségi kategória 400 méter gyors számában. A Vasas 24 éves versenyzőjének, Papnak - akinek gyerekkori síbaleset miatt nem fejlődött ki rendesen a bal sípcsontja - az ötből ez a harmadik száma a francia fővárosban, korábban még nem sikerült dobogóra állnia.

Négyszáz gyorson három éve, Tokióban ezüstérmes volt, de azóta már nyert világbajnokságot is ezen a távon, a csütörtöki döntőbe pedig a harmadik legjobb idővel jutott be a délelőtti előfutamból.

A bronzérmes Papp Bianka

A fináléban sokáig tartotta a lépést az élen haladó amerikai-kanadai duóval, 200-nál ráadásul másodikként fordult, de aztán a táv második felében leszakadt riválisaitól. A harmadik helyét ugyanakkor senki nem veszélyeztette, s végül bronzérmes pozícióban csapott a célba 4:35.63 perccel.

Csütörtökön Ekler Luca is megvédte címét távolugrásban, az asztaliteniszező Pálos Péter pedig bronzérmet szerzett. Részletek >>>