Minden bizonnyal ez lesz a választásokat megelőző utolsó előtti Kormányinfó Gulyás Gergely kancelláriaminiszterrel és Vitályos Eszter kormányszóvivővel.
Csütörtök délelőtt 10 órakor jön a szokásos Kormányinfó Gulyás Gergely kancelláriaminiszterrel és Vitályos Eszter kormányszóvivővel.
Téma van bőven, kíváncsiak vagyunk, melyik kerül szóba és lesz-e idő valamennyi újságírói kérdésre. Hiszen javában zajlik a választások előtti kampányhajrá, az országot járja a két nagy párt vezetője, Orbán Viktor és Magyar Péter. De itt van Szabó Bence, a Nemzeti Nyomozó Iroda volt nyomozójának ügye, aki a Tisza Párt körüli titkosszolgálati történések miatt állt a nyilvánosság elé, valamint kiszivárogtak a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és orosz kollégája, Szergej Lavrov közötti telefonbeszélgetések is. Mindeközben néhány kormányközeli cég részvénye zuhan a tőzsdén, Matolcsy Ádám, Matolcsy György volt jegybankelnök fia pedig sajtóhírek szerint Dubajba költözteti a vagyonát.
Tudósításunk folyamatosan frissül, kövesse velünk élőben!
Otthon Start a hazatérőknek?
Otthon Startot kiterjesztik a külföldre is, a kormány az első félévben akar erről dönteni, hogy aki külföldről haza akar jönni, megkönnyítsük nekik a hazatérést.
Súlyos következmények jönnének?
Magyar Péterék kivezetnék az orosz energiát és a védett árakat, ennek súlyos következményei lennének - ismételte el a Kormányinfó elején elmondottakat Gulyás, aki szerint csak akkor avatkozzon be a kormány, amikor jogos, és amikor 1000 forintos benzinárról van szó, akkor ennek helye van.
Panyi Szabolcs-ügy: semmilyen információja nincs a miniszternek azon kívül, hogy az igazságügyminiszterhez került.
A benzin ársapka megtartására a kormány legjobb eszköze, hogy közel 3 hónapra elegendő üzemanyagtartaléka van Magyarországnak, de fontos újra nyitni a Barátság kőolajvezetéket is. Az Európai Bizottság a Covid-hoz hasonló intézkedéseket akar hozni, ne menjenek az emberek annyit autóval, dolgozzanak otthon, közlekedés korlátozását - ezeket javasolják, amik egyenes következménye annak, hogy a kőolaj- és földgáz ellátását ideológiai alapokra helyezte - mondta Gulyás, aki szerint talán meg kéne egyes szankciókat szüntetni, hiszen ezek nem annak fáj, akit céloz, hanem aki meghozta azokat, tehát Európának. Főleg, hogy ha nem oldódik meg a Hormuzi-szorosban zajló válság, akkor még nehezebb idők jönnek.
Nem alkotmányellenes az AH videója?
Miért hozott nyilvánosságra összevágott videót az Alkotmányvédelmi Hivatal, ez nem alkotmányellenes? Gulyás szerint mivel Panyi Szabolcsról "kiderült", hogy kém, az AH videója egy válasz volt erre. Azért hozták nyilvánosságra, mert a hazugságokra cáfolat kellett - magyarázta a miniszter, kikerülve azt, hogy alkotmányellenes-e vagy sem egy államtitkoknak minősülő beszélgetés.
A Tisza Párt lejáratásával kapcsolatban, hogy Vogel Evelin és Kubatov Gábor folyamatos kapcsolatban voltak, Gulyás azt mondta, hogy ez nem tartozik a kormányra.
Az ukránok a Tisza Párt ellen vagy mellett vannak? A miniszter azt mondta, hogy igazolható, hogy ukrán befolyás alatt áll a Tisza, és egy erre vonatkozó dokumentum titoktartás alóli feloldása is folyamatban van. Egyrészt Ukrajna vagyoni és egyéb támogatást nyújt a Tiszának, másrészt Panyiról a kémkedés kiderülése, amikkel a Tisza most igyekszik elterelni a figyelmet - ezt a kettőt állítja Gulyás.
Szabó Bence-ügy
Szóba került-e a kormányülésen Szabó Bence volt nyomozó ügyéről? Mit mondanak, vizsgálni kell-e tovább az ügyet, amit Magyar Péter folyamatosan követel. Nem volt szó erről a kormányülésen - állítja Gulyás, aki szerint a Tisza csak próbálja elterelni a figyelmet arról, hogy az ukránok beleszólnak a választásokba. A hatóságok végzik a feladatukat, de a kormány szerint tény, hogy Panyi Szabolcs egy idegen állam kéme. Ennek a tevékenységnek a része, hogy nyilvánosságra került a Szijjártó-Lavrov telefonbeszélgetés.
Mi hazánk képviselőjelöltek visszaléptetése: semmilyen tárgyalási szándék nem volt és nincs a részünkről ezügyben - mondta a miniszter. A célunk, hogy 100 mandátumot szerezzünk, ezért egyelőre semmilyen együtt kormányzásról nem gondolkozunk egyelőre.
A közvéleménykutatási szakma halott - állítja Gulyás
Tíz nap múlva választás, a közvéleménykutatások ellentmondó adatokat közölnek - a köztévé riportere szerint, aki azt kérdezte, a kormány hogy látja az esélyeket. Gulyás erre azt mondta, hogy meg kell nyerni. Hozzátette: ha volt is egy ilyen szakma (a közvéleménykutatás), az akkor halott. Azt is mondta, hogy ő az április 12-i eredményeknek fog hinni. Szerinte négy évvel ezelőtt is óriásit, 8-20 százalékkal tévedtek a Fidesz kárára. Hogy most hogy lesz, azt a választópolgárok eldöntik majd.
Olyan közvéleménykutatásokat ismerek, amik a Fidesz abszolút többségét vetítik előre - tette hozzá.
Benzinárstop: határozatlan idejű, de meddig tartják fenn, ha győznek. Akkor feleslegessé válik a Zelenszkij Barátság kőolajvezeték elzárása, és akkor ismét megnyílnak a csapok. Ennek fényében fogunk dönteni majd erről - mondta a miniszter.
Magyarország visszautasítja az Európai Bizottság kérését
Kis csússzás, de kezdődik a Kormányinfó. Gulyás Gergely kancelláriaminiszter szerint tegnap a kormány az energiahelyzettel foglalkozott, ennek oka, hogy az Európai Bizottság felszólította hazánkat, hogy a védett üzemanyagárat szüntessük meg. Ezt visszautasítjuk - mondta a miniszter, aki szerint ésszerűtlen javaslatokat várnak Magyarországtól. Tudják, hogy nem lesz olaj az orosz kőolaj nélkül, és érthetetlen, hogy miért nem nyitják meg a piacot, miközben közel-keleti válság van, ami olajválságot okozhat.
Magyarországnak igaza volt, amikor fenntartotta az orosz kőolaj és földgáz behozatalát, és nyilvánvaló, hogy Zelenszkij az cinkos abban, hogy zártva tartja a Barátság kőolajvezetéket. A kormány azt látja, hogy a Tisza Párt céljai megegyeznek az ukrán tervekkel. Az Európai Palamentben öt alkalommal szavaztak arról, hogy a védett rezsitámogatást töröljük el.
A védett árak, árréstopok mellett érvel Kapitány Isvtán, a Tisza képviselője, de ez az árakban azt jelenti, hogy havonta 16 ezerrel, a gázszámla 31 ezerrel, a benzin havi 48-49 ezer forinttal nőne meg, ha nem lennének védett árak Magyarországon - mondja Gulyás.
Ezért semmilyen erre vonatkozó zsarolást, kérést és utasítást nem fogad el a magyar kormány - tette hozzá.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!