Az ünnepi hét a csatornák programját is felborította, hiszen az RTL a szokásos nyári ismétlések helyett egész héten filmekkel várta a tévézőket az esti főműsoridő második felében, a Tizenkét okos ember vetélkedő adásai után, amelyek a héten átlagosan 269 ezer nézőt érdekeltek a teljes lakosság körében. A kereskedelmi szempontból kiemelten fontos, 18-59 évesek korcsoportjában pedig 104 ezres nézőszám és 10,6 százalékos közönségarány volt a mérleg.
A rövid hét munkanapjain a TV2 a nyáron megszokott programjához tartotta magát, így ismételten a Kasza Tibi vezetésével érkező Szerencsekerék részei várták az érdeklődőket, ezek átlagosan 412 ezer főt vonzottak a készülékek elé.
Fotó: DepositPhotos.com
Sportesemények
A nemzeti ünnep ellenére a sport világában sem állt meg az élet. Az Európa-liga újabb selejtezőkörében a Ferencváros pont augusztus 20-án a törökországi Trabzon városába látogatott a török bajnokságban negyedik helyen álló Trabzonsporhoz, és aratott 1-0-s győzelmet, amelyet 299 ezren követtek.
A magyar bajnoki berkeiben Zalaegerszegen vendégeskedett a Fradi, s szintén 1-0-ás sikert ért el, így a budapesti csapat megtörte nyeretlenségi szériáját a hazai sorozatban, amit 170 ezren figyeltek.
Az angol bajnokság is beindult. A Liverpool a Newcastle otthonában lépett pályára, a 2-2-es döntetlen Szoboszlai Dominik utolsó percekben értékesített büntetőjével alakult ki – a fordulatos meccset 198 ezren nézték.
Ám nemcsak a focipályákon zajlottak az események, ugyanis négyhetes nyári szünete után visszatért a Forma-1, az idén utoljára megrendezett Holland Nagydíjon. A kockás zászlót végül az egész hétvégén kiemelkedően versenyző, regnáló brit világbajnok, Lando Norris látta meg először, megszerezve ezzel a szezon második győzelmét a McLaren csapatának. A futamot ezúttal 392 ezren nézték.
Nyert a híréhség
Nem először fordult elő, hogy a nyári hetek legjobb számokat hozó műsora egy hírműsor lett – ez ezúttal is így történt. Az RTL Híradó augusztus 23-i, azaz vasárnap esti kiadása, melynek fő témája a paksi erőmű turbináinak újraindítása volt, hiszen erről aznap számolt be Magyar Péter miniszterelnök:
Az RTL Híradó összességében mindkét kategóriában tarolni tudott, a teljes lakosság körében 593 ezren nézték, míg a kiemelt kereskedelmi korcsoportban 247 ezren követték 25,1 százalékos közönségarány mellett.
Csendesen alakult az ünnepi hétvége
Mindkét kereskedelmi csatorna elsősorban filmekkel készült a hosszú hétvége napjaira. Az RTL heti filmválasztékban szerepelt egyebek mellett mindhárom Vissza a jövőbe-film, valamint a Titanic és az elmúlt időszak egyik legkedveltebb magyar alkotása, a Futni mentem is – ezek jellemzően 100-150 ezres közönséget vonzottak.
A TV2 ezzel szemben egyebek mellett a Jégkorszak 1. és 2. részével, a Taxi 4.-gyel, valamint az Arthur, a király filmmel készült a pihenőidőre. Ezek nézettsége 160 ezer és 240 ezer között mozgott, így összességében itt sikerült jobban a filmválasztás.
Így alakult a heti végeredmény
Igazán kiemelkedő számok ezúttal sem születtek. Ez azonban néhány héten belül megváltozik, ugyanis kezdődik az őszi televíziós csúcsidőszak, berobbantják a puskaport a kereskedelmi tévék. Ami biztos, hogy ezúttal az RTL örülhetett: a 18-59 évesek körében, a főműsoridőben mért, napi átlagos közönségarányok csatájában az RTL 13,5 százalékos közönségarányt ért el, szemben a TV2 12,7 százalékával.

