2p

Különös történet Zalából.

A négy képviselő indítványára és szavazatával feloszlatta magát a zalai Pusztaszentlászló képviselő-testülete, mert a polgármesterrel nem tudtak megegyezni a fizetésének csökkentésében – közölte a baki közös önkormányzati hivatal jegyzője.

Salamon Henrietta elmondta: a független Kaj István polgármesterrel együtt ötfős testületből a négy képviselő indítványára csütörtökön döntöttek a feloszlatás mellett, miután hónapok óta több alkalommal is kérték a település vezetőjét, hogy a falu anyagi helyzetére tekintettel csökkentsék valamilyen módon a fizetését.

A képviselőknek a közösségi oldalukon közzétett állásfoglalásukban az áll: a falu költségvetéséből jelentős összeget tesz ki a polgármesteri fizetés, várhatóan a 12 millió forintra tervezett adóbevétel sem teljesül idén, ezért önhibáján kívül csőd felé halad a település. Ezért kezdeményezték már tavaly, hogy vagy részmunkaidőben, vagy társadalmi megbízatásúként lássa el a polgármester a feladatait, kevesebb fizetésért, ezt azonban nem fogadta el a települési vezető.

A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint a mintegy 550 fős Pusztaszentlászlón 2019 óta töltötte be függetlenként Kaj István a polgármesteri posztot, 2024-ben egy kihívója volt a választáson. Akkor a négy képviselői székért nyolcan mérették meg magukat, mindannyian függetlenként.

Zalában az áprilisi országgyűlési választás óta Nagyrécse és Pusztaapáti után Pusztaszentlászló a harmadik település, ahol a képviselők és a polgármester közötti ellentétek miatt a feloszlatás mellett döntöttek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!