2p

Ezzel talán a játékok amatőrjei előtt is tisztelegtek.

A vasárnapi maraton utolsó versenyzője, aki másfél órával a győztes után ért célba, álló ovációt kapott, ami az olimpiai szellem megnyilvánulása volt a párizsi játékok utolsó napján — összegzi a Reuters.

Bhután versenyzője, Kinzang Lhamo három óra, 52 perc és 59 másodperc alatt teljesítette a dombos és forró pályát, miközben a nézők az utolsó kilométereken biciklivel és futva biztatták. Amikor elérte a célegyenest, a rajongók az Invalides emlékmű előtti lelátókon felállva éljenezték, ahogy áthaladt a célvonalon, és a 80. nőként fejezte be a versenyt. A 26 éves Lhamo első nemzetközi versenyén vett részt, és ő vitte a himalájai nemzet zászlaját a megnyitó ünnepségen.

Lhamo ultramaraton specialista, 2022-ben második lett a Snowman Race-en, egy extrém versenyen, amely 203 kilométert ölel fel a Himalája hegyein keresztül. Futni azután kezdett, hogy csatlakozott Bhután hadseregéhez.