1p

Hamarabb hazhozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Több éves egyeztetés előzte meg.

A Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete (MGOE) közleményben számolt be arról, hogy több mint négyéves szakmai egyeztetés és előkészítő munka eredményeként új szabályozás lépett hatályba a külföldi gépjárművek forgalomba helyezését illetően.

Mint írták, a KöHÉM-rendelet módosításának köszönhetően július 1-jétől nem csupán az NKH (Nemzeti Közlekedési Hatóság) és a Magyar Autóklub, hanem országosan mintegy 1400 független műszaki vizsgaállomás is jogosultságot kap a külföldről származó járművek honosítási eljárásának lebonyolítására – akkor is, ha a jármű külföldi műszaki érvényessége már lejárt.

Ez a változás:

  • drasztikusan lerövidíti a várakozási időket,
  • lényegesen egyszerűsíti az ügyintézési folyamatot,
  • valamint jelentős költségmegtakarítást eredményez az importőrök számára.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!