2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Minden korábbinál súlyosabb gazdasági hadviselést helyezett kilátásba Irán ellen Donald Trump amerikai elnök szerdán, és óva intett más országokat Teherán támogatásától.

„Senki nem ajánlott az iszlám köztársaságnak jobb lehetőséget az egyezségre, mint én, Teherán azonban nem tudta megragadni az alkalmat” – szögezte le Trump a Truth Social oldalon közzétett bejegyzésében, „rendkívül súlyos” következményeket helyezve kilátásba bármely ország számára, amely gazdasági mentőövet nyújtana a síita államnak.

Hozzátette: „Washington számít minden szövetségese támogatására Irán elszigeteléséhez és legyőzéséhez. Ez gazdasági D-nap lesz” – fogalmazott Donald Trump, utalva a normandiai partraszállásra a második világháború idején.

A Fársz iráni hírügynökség pszichológiai hadviselésnek és propagandának minősítette az amerikai elnök bejegyzését, emlékeztetve arra, hogy Trump „már régebben is Irán azonnali összeomlásáról beszélt”.

A Taszním hírügynökség szerint a bejelentés nem tartalmaz újdonságot, az Egyesült Államok évek óta törekszik Teherán pénzügyi és gazdasági elszigetelésére. „Irán azonban rájött, hogy lehet elkerülni a korlátozásokat” – olvasható a Taszním Telegramon közzétett reagálásában.

A múlt héten Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter szintén a „világon még soha nem látott” mértékű gazdasági elszigeteltséggel fenyegette meg Iránt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!