1p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Nagy euróövezeti bankok közép-kelet-európai, illetve kazahsztáni és törökországi érdekeltségeinek különböző besorolásait vette negatív kihatású - vagyis rövid időn belüli leminősítés lehetőségére utaló - felülvizsgálat alá csütörtökön a Fitch Ratings.

A Fitch csütörtöki felsorolásában az érintett magyar bankok között szerepel a Kereskedelmi és Hitelbank Zrt,. valamint a CIB Bank Zrt.

A K&H esetében a hitelminősítő a bank hosszú futamú devizaadósi "A mínusz" besorolást, valamint az 1-es szintű - vagyis lehetséges legjobb - támogatási osztályzatot vette negatív felülvizsgálat alá. A CIB Bank esetében a hosszú és rövid távú "A mínusz", illetve "F2" devizaadósi osztályzatot, valamint az 1-es szintű támogatási minősítést érinti.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!