1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Oroszország kétmilliárd dolláros stabilizációs kölcsönt ad Fehéroroszországnak 15 éves lejáratra két részletben, az első, egymilliárdos részlet kamata LIBOR plusz 3 százalék, közölte Alekszej Kudrin orosz pénzügyminiszter a megállapodás aláírása után.

Megegyeztek abban is, hogy az orosz olaj- és földgázszállításokat ezentúl nem dollárban, hanem orosz rubelben számolják el.

Fehéroroszország a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) is tárgyal, szintén kétmilliárd dolláros készenléti hitelről. Az orosz hitelről majdnem egy éve zajlottak a tárgyalások, de az utóbbi időben felgyorsult az egyeztetés.

Az orosz pénzügyminiszter azt is elmondta, hogy egyelőre nincs döntés az Izland kérte, négymilliárd eurós kölcsön odaítéléséről, az izlandi bankok megsegítésére. "Tanulmányozzuk a tervet" - mondta Kudrin. Izland október elején fordult segítségért Oroszországhoz.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

A rovat támogatója a 4iG