1p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Facebookon üzent.

Nagy Márton Facebook-posztja szerint a kormány 2025-re vonatkozó inflációs várakozása 4,5 százalékra módosult (a 2025-ös költségvetést még 3,2 százalékos prognózisra alapozták – a szerk.). A nemzetgazdasági miniszter kiemeli: a nyugdíjak vásárlóerejét továbbra is megőrzik, ezért a becsült infláció mértéke alapján a nyugdíjasoknak novemberben 91 milliárd forintnyi kompenzáció jár. Ez – fogalmaz Nagy – fejenként átlagosan 39 600 forintot jelent, amely összeget a nyugdíjasoknak biztosítani fognak.

A novemberi nyugdíjkompenzáció a tényleges inflációhoz kötött: ha az infláció magasabb, mint az év eleji nyugdíjemelés mértéke, a különbözetet a kormány év végén egyszeri kifizetéssel téríti meg a nyugdíjasoknak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

A rovat támogatója a 4iG