2p

Miből lesz pénz a választási osztogatásra?
Mit okoz az árrésstop?
Mit kellene tenni a költségvetéssel?

Online Klasszis Klub élőben Békesi Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. június 11. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Fejenként 625 millió forint osztalék jött össze.

A 2024-es beszámolója alapján tavaly ugyan 47 milliárd forintról 40,4 milliárdra csökkent a Mészáros Lőrinc és három gyereke tulajdonában lévő Fejér-B.Á.L. Zrt. árbevétele, de a nyeresége 139,3 millió forintról 2,1 milliárd forintra ugrott, derül ki a cég beszámolójából. A jelentős javulás főleg annak köszönhető, hogy az anyagi kiadásaik csökkentek: 44,8 milliárd forintról 33,4 milliárd forintra.

A közgyűlés jelen határozatával akként dönt, hogy a társaság 2024. évi 2,19 milliárd forint adózott eredményből a részvényesek számára 2,1 milliárd forint osztalék kerüljön kifizetésre 

– olvasható az építőipari cég közgyűlésének jegyzőkönyvi kivonatában. Tehát 900 millió forint híján a teljes profitot, vagyis 2,1 milliárd forintot kivesznek a társaságból. A Fejér-B.Á.L. Zrt. tulajdonosai:

  1. Mészáros Ágnes  – 29,8 százalék
  2. Mészáros Beatrix  -  29,8 százalék
  3. Ifj. Mészáros Lőrinc   - 29,8 százalék
  4. Id. Mészáros Lőrinc  – 10,5 százalék.

A Mészáros gyerekek tehát fejenként mintegy 625,8 millió forintot kapnak. Hárman együtt 1,8 milliárd forintnak örülhetnek. Míg az édesapa 300 millió forintot köszönhet ennek a cégnek, amely jelenleg például a volt Honvéd Főparancsnokság épületének felújításán dolgozik a Budai Várban, ami a Nemzeti Hauszmann Program része, tehát állami beruházás.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!