1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nem új üzemet épít a Renault, hanem meglévő szlovéniai üzemében új beruházásokról tárgyal a szlovén kormány illetékeseivel - közölte hétfőn a francia autógyártó szóvivője.

A hét végén a Dnevnik szlovén lap olyan értesülést közölt, miszerint a Renault termelését készül kiszélesíteni, egy új üzeme épülne Szlovéniában. Egyébként az országban már 30 éve végez összeszerelési tevékenységet - Novo Mesto városkában - és ennek köszönhetően is a szlovén autópiacon vezető helyet foglal el. Az üzem tavaly 126,6 ezer kocsit állított elő, egyike a Clio II típust gyártó három európai üzemnek és kibocsátását elsősorban exportra küldi, részben Franciaországba és Olaszországba.


Kapcsolódó anyag
Renault-Nissan bázis Magyarországon



LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!