1p

Az illúziók vége – a racionalitás kezdete –
úgy tűnik el az ESG, hogy velünk marad?

Klasszis Fenntarthatóság 2025 konferencia

2025. november 4., Budapest

Jelentkezzen most!

Ismeretlen csalók elektronikus levelet küldtek az MKB Bank nevében, aminek segítségével egy hamis, a banki honlapra hasonlító oldalon az ügyfelek internet banking azonosítóit próbálták megszerezni.

Az adathalász támadás nem a banki honlapot, illetve az internetes rendszert érte: közvetlenül az ügyfelektől próbáltak azonosítókat szerezni. A bank közleménye szerint az az ügyfél, amelyik nem reagált a levélre, azaz a csatolt linken nem adta meg a levelekben kért azonosítókat, nincs kitéve a veszélynek.

Az MKB Bank kezdeményezte az adathalász szerver blokkolását.

A bank egyebek mellett azt ajánlja ügyfeleinek, hogy legyenek körültekintőek: egyetlen egy pénzintézet, így az MKB Bank Zrt. sem kér ügyfeleitől telefonon vagy e-mailben bizalmas, személyes, illetve azonosító adatokat, például jelszavakat és PIN kódokat.

Amennyiben az ügyfelek ilyen értelmű telefonhívást, vagy e-mailben megfogalmazott kérést kapnának, azt feltétlenül utasítsák vissza, és ne adjanak meg semmilyen adatot, illetve az ilyen e-maileket töröljék - figyelmeztet az MKB Bank.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!