1p

Tényleg elhozza a Kánaánt Trump az Orbán-kormánynak?
És a békét Ukrajnában?
Fordulat jön az európai bevándorlás-politikában?

Online Klasszis Klub élőben Káncz Csabával!

2025. február 19. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Hatályba lépett pénteken az a fővárosi rendelet, amellyel a BKV kérésére, a bliccelők visszaszorítására drasztikusan megemelték a jegy nélkül utazók büntetését.

A duplájára, ötezer forintra növekedett a pótdíj összege, ha azt a helyszínen kifizeti a bliccelő. Harminc napon belül az eddigi 7500 forint helyett tízezer forintot kell fizetni. Harminc napon túl pedig az eddigi 15 ezer helyett húszezer forint a büntetés. Az otthon felejtett bérletek utólagos bemutatása esetén az eddigi 750 forint helyett 2500 forintot kell fizetni.

A BKV egyre nagyobb erőfeszítéseket tesz a bliccelés visszaszorítására. Ennek részeként például már ügyvédi irodát foglalkoztatnak a bírságok beszedésére, rövidesen pedig behajtó céget alkalmaznak. Ősztől mintegy százzal növelik a jelenlegi négyszáz fő körüli ellenőri gárdát.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!