A görög kormány korábban abban állapodott meg az Európai Bizottsággal - amely szabályellenesnek ítélte a társaságnak nyújtott állami támogatásokat -, hogy 2008 végéig vagy vevőt találnak, vagy újjászervezik a légitársaságot.
Az új cég megtartja az Olympic Airlines nevet, a mostani társaság jelképeit, arculatát, ugyanakkor várhatóan nyolcezren veszítik el munkájukat az átalakítás miatt.
A görög kormány 2003. szeptemberben bontotta ki az Olympic Airwaysből az Olympic Airlinest, megszabadította a céget az adósságaitól, és még akkor meghirdette 51 százalék eladásának tervét is. A földi kezelést és a karbantartást az Olympic Airwaysnél hagyták, majd átkeresztelték Olympic Air Service-re. A légitársaság többi része Olympic Airlines néven működött tovább.
Időközben többször zátonyra futott a légitársaság eladása is, és a kormány már 2006-ban létre akarta hozni a most valószínűleg létrejövő utódtársaságot.