1p

Az argentin törvényhozás felsőháza helyi idő szerint szerdán elfogadta az amerikai Lockheed Martin egy argentínai repülőgép-üzemének államosításáról szóló törvényt.

A szenátus 52 "igen" szavazattal, ellenszavazat nélkül fogadta el a március közepén Cristina Kirchner államfő által beterjesztett jogszabályt. Tizenegy szenátor tartózkodott.

A Lockheed 1994 óta működtette az argentin fővárostól 800 kilométernyire északnyugatra, Cordobában lévő gyárat. Az argentin állam a hírek szerint átszámítva bő 18 millió dollárt fizet az amerikaiaknak. A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint az üzem átvétele után is megmarad mind az 1050 ottani munkahely.

A marylandi székhelyű Lockheed Martin csoport az egyik legnagyobb légi- és hadiipari vállalat az Egyesült Államokban. A cég tavalyi forgalma csaknem 43 milliárd dollár volt.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!