A szakemberek véleménye is ezt támasztja alá, mint az Aberdeen Group kutatási igazgatója elmondta: Meggyőződésem, hogy az Apple a startpisztolyt sütötte el, és az év hátra lévő részében mindenki igyekszik utolérni valahogy valamilyen termékkel, ami növeli a részesedését a Windows PC piacon.
Az első fecske már meg is jelent a a Gateway személyében. Miután csendben megoldódott az a jogi vita, amely kis híján kisiklatta a Gateway úttörő tervét, hogy PC-it zenei anyagokkal feltöltve árulja, egyre nagyobb az érdeklődés az ilyen kínálatok iránt a rivális PC gyártók körében. A Gateway tavaly decemberben jelentette be, hogy megegyezett az előfizetéses zeneszolgáltató Pressplay-vel, hogy annak kínálatából 2000 dallal feltöltve árulja PC-it. Ezután kénytelen volt visszavonni a bejelentést, miután vita robbant ki a Pressplay és a hanglemez cégek között, akik szerint 2001 októberében kötött jogdíj megállapodásuk csak az online szolgáltatásra (azon belül is elsősorban a zenehallgatásra és korlátozott letöltésre) vonatkozott, amibe nem illeszthető be a Gateway által kínált forma - ami új termék, amely új licencelési formát igényel. Ám a mostani megállapodás új lendületet adhat a cég terveinek.
Az Apple megadta az irányt
Az Apple zeneboltján felbuzdulva több cég is fontolgatja, hogy a PC piacon letölthető zenei anyagokkal álljon versenybe.