1p

Elkerülhetetlen lesz a választások utáni megszorítás?
Tényleg egy újabb Bokros-csomagot szeretne a Tisza Párt?

Online Klasszis Klub élőben Bokros Lajossal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. december 10. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A szerb privatizációs ügynökség ismertette a Beopetrol privatizációján indulókat, amelyen végül csak az orosz Lukoil és a Mol versenyezhet - jelentette a Reuters.

A Mol regionális konkurense az OMV nem indult a szerb cégért, így az első jelentések szerint a Mol mellett az orosz Lukoil és görög Hellenic Petrolum pályázott a szerb olajipari vállalatra.

A görög Hellenic Petrolum ajánlatát azonban nem fogadták el, mivel hiányosnak bizonyult a Reuters beszámolója szerint. A másik két résztvevő ajánlatairól a szerb privatizációs ügynökség nem közölt adatokat.

A szerb kormány 100 millió eurós bevételre számít az állami részesedés - a cég 99,37 százalékának - eladásából. Az eladásra kínált részvények névértéke 74 716 millió jugoszláv dinár (1,29 millió dollár), míg a maradék tulajdonrész a dolgozók kezében van.


Kapcsolódó anyagok
Pályázik a Mol a szerb olajvállalatra
Merre tart a közép-európai olajpiac?


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!