2p

A BorsodChem Nyrt. október 13-ára rendkívüli közgyűlést hívott össze, amelyen 641 millió forinttal leszállítják a társaság alaptőkéjét dolgozói részvények bevonása miatt.

A tőzsde honlapján hétfőn közzétett napirend szerint a közgyűlésen jóváhagyják az alapszabály módosításait egyrészt az alaptőke leszállítására tekintettel, másrészt a társasági törvénynek való megfelelés érdekében. A napirenden szerepel még a felügyelő bizottság módosított ügyrendjének jóváhagyása, valamint az audit bizottság tagjainak megválasztása.

A tőkeleszállítás során a 2004 szeptemberében ingyenesen kibocsátott dolgozói részvények felét, összesen 3 173 025 darab részvényt vonnak be. A dolgozói részvények tulajdonosait a részvények névértéke, azaz részvényenként 202 forint illeti meg. A leszállítását követően a társaság alaptőkéje 16,029 milliárd forint lesz.

A BorsodChem 2004-ben a munkavállalók ösztönzése érdekében bocsátott ki dolgozói részvényeket, amelyeken a HSBC Banknak haszonélvezete van, birtokolja az ezekhez a részvényekhez kapcsolódó szavazati jogokat. A két évvel ezelőtti döntés értelmében a dolgozók a részvények ellenértékét két lépcsőben, 2006-ban és 2007-ben kapják meg akkor, ha a 80 millió euró beruházással épülő, saját fejlesztésű MDI projekt sikeresen megvalósul.

Az első részlet kifizetésének feltétele az volt, hogy 2006. április 30-ig megvalósuljon a sikeres próbaüzem, és beinduljon a kereskedelmi tevékenység. A második csomag dolgozói részvény kifizetésének feltétele pedig az, hogy 2007. április 30-ig az új MDI üzem legalább 82 százalékos kihasználtságon működjön két egymást követő negyedévben.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!