1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Megvenné a brit Premier Oil céget a Mol a Bloomberg hírügynökség szerint. Az érintettek által meg nem erősített hír hatására az angol vállalat részvényeinek értéke csaknem hat százalékkal emelkedett.

A hírügynökség azt írta, hogy a magyar társaság a londoni tőzsdei árnál 27 százalékkal többet fizetne az Afrikában, Ázsiában és az Északi-tengeren kutatásokat végző vállalat papírjaiért.

A Mol 23 300 forinton zárt tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, ami 6,3 százalékos csökkenésnek felel meg. Elemzők szerint a cég továbbra is túlárazott: a csúcsot jelentő júliusi harmincezres szintről októberben 28 ezerre, az óta pedig mélyrepülésben a jelenlegi szintre, 24 ezer alá esett. Ha nem érkezik valamilyen kedvező hír, amely segítené a Mol erőre kapását, továbbra sem lesz látható a folyamat vége - írja a Világgazdaság. 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!