1p

Miért állhatott be a Tisza és a Fidesz közötti különbség?
Ki nyerhet az adók körüli politikai viharon?
Mi lesz az átláthatósági törvényből?

Online Klasszis Klub élőben Somogyi Zoltánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves szociológust!

2025. szeptember 24. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Hyundai, Dél-Korea első számú autóipari vállalata legkorábban novemberben kezdi el egymilliárd eurós csehországi beruházása kivitelezését - közölték a Hyundai illetékesei.

A Hyundai májusban írta alá csehországi gyártótelep létesítéséről szóló szerződését, amely szerint az építkezés szeptemberben kezdődne. Azonban azt későbbre halasztották a társaság elnökének, Chung Mong-koo-nak megvesztegetési ügye miatti letartóztatására hivatkozva. Chung-ot júniusban 1 millió dolláros óvadék ellenében szabadlába helyezték.

A dél-koreai vállalat 2008-ra akarja felépíteni a gyárát, amely évi 300 ezer autó, illetve 600 ezer sebességváltó gyártókapacitással rendelkezik majd 2010-re, amikor 3500 dolgozóval teljes kapacitással működik.

A Hyundai leányvállalata, a Kia Motors ugyanakkor decemberben indítja be szlovákiai gyártását. A két vállalat mintegy 3 millió autóra akarja felfuttatni termelését a következő öt évben, aminek a felét külföldön állítaná elő.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!