2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csökkent a kiskereskedelmi üzlethálózat 2006 harmadik negyedévében - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Szeptember 30-án az 5,7 ezer üzletnyitás és 6,5 ezer üzletbezárás eredményeként 780-nal, 0,5 százalékkal kevesebb üzlet működött, mint az év közepén.

780 egységgel csökkent a hazai kiskereskedelmi üzletek száma, közölte a KSH, miután a harmadik negyedévben 5,7 ezer üzletnyitást és 6,5 ezer üzletbezárást jelentettek be. A változás döntően a kisvállalkozásokat érintette, az üzlethálózat koncentrációja nőtt.

Az üzletállomány 2006 harmadik negyedévi szűkülése országos méreteket öltött, szeptember végére megyénként átlagosan közel 40-nel csökkent az üzletek száma június végéhez viszonyítva, egyedül Tolna megyében nem mérséklődött a boltok száma.

Szeptember végén változatlanul Budapesten összpontosult az országos üzlethálózat 20 százaléka, Közép-Magyarország aránya 30 százalék, a többi régió részesedése 10-15 százalék között alakult. A harmadik negyedévben a fővárosban 37-tel, a városokban 333-mal, a községekben 410-zel szűkült az üzlethálózat.

Kevesebb élelmiszerbolt, több benzinkút

Az üzlettítpusok közül 2006 harmadik negyedévében a legerőteljesebben az élelmiszer jellegű vegyes, az élelmiszer-szaküzletek, a ruházati, valamint az egyébiparcikk-üzletek száma csökkent. Szeptember végére 297-tel csökkent az élelmiszer jellegű vegyes, 117-tel az élelmiszer-szaküzletek, 102-vel a ruházati, 238-cal az egyébiparcikk-üzletek száma. Bővülés csak az iparcikk jellegű vegyes, az illatszer-, valamint a gépjármű-, járműalkatrész-üzletek és gépjárműüzemanyag-töltő állomások körében történt.

A nagyok hódítanak

A KSH jelentése szerint 865-tel esett vissza a kiskereskedelmi üzleteket működtető vállalkozások száma 2006. július-szeptemberben. Újabb 1,4 ezerrel esett vissza az egyéni vállalkozások által működtetett üzletek száma; aminek hatásaként szeptember végére tovább mérséklődött a teljes hazai üzlethálózatban való részvételük: üzleteik száma 66,9 ezerre, részesedésük 40,3 százalékra csökkent.

Az idén a harmadik negyedévben az országos üzlethálózat alapterülete 11 ezer négyzetméterrel 17,6 ezer négyzetméterre emelkedett, az egy üzletre jutó átlagos alapterület 106 négyzetméter volt.