1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Magyarországon is szervezik már az EURES tanácsadó hálózatot, a tervek szerint valamennyi statisztikai régióban dolgozik majd a külföldi munkavállalásban segítséget nyújtó tanácsadó.

A Foglalkoztatási Hivatal az országgyűlési szakbizottságának készített beszámolója szerint a magyar munkavállalóknak is rendelkezésükre áll majd az EURES, az európai megpályázható állások listája.

Információkhoz az internetről elérhető adatbázisból lehet jutni. Az adatbázisban szerepelnek az egyes tagországok munkavállalási lehetőségei, valamint a társadalombiztosítási, adózási, idegenrendészeti szabályok.

A magyarországi foglalkoztatási rendszer is csatlakozni kíván adataival az EURES-hez. Az informatikai rendszer a brüsszeli adatbázishoz kapcsolódik, és összeköttetésben áll az egyes országok EURES-tanácsadóinak munkaállomásaival, valamint a nemzeti munkaerőpiaci adathálózatokkal.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!