1p

Hamarabb hazahozná az uniós pénzeket egy Tisza-kormány, mint az Orbán-kormány?
Maradt még szövetségese Magyarországnak Európában?

Online Klasszis Klub élőben Szent-Iványi Istvánnal!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves külpolitikai szakértőt!

2025. július 30. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A BASF, a világ árbevétel szerinti legnagyobb vegyipari konszernje a kereslet erőteljes visszaesésére hivatkozva a termelés visszafogását, illetve leállítását rendelte le.

A vállalat szerdai közleménye szerint a múlt évi adózás előtti (EBIT) eredményt az idén nem fogják tudni elérni. Világszerte 80 gyártótelepen időlegesen leállítják a termelést, 100 helyen csökkentik a gyártást.

A BASF még a múlt hónapban azt közölte, hogy mindent megtesznek a tavalyi EBIT-eredmény elérése érdekében.

A termelés leállítás, illetve visszafogása mintegy 20 ezer alkalmazottat érint, közülük ötezer a ludwigshafeni központi gyárban dolgozik. Ahol ez lehetséges, rugalmas munkaidőt vezetnek be. Az eseteges leépítésekről nem szólt a közlemény.

A konszern szerint nehéz megjósolni a 2009-es évben várható fejleményeket, de a cég - mint közölték - "nehéz időkre" készül fel.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!