1p

Az orosz Aeroflot légitársaság ismételten hátat fordított az Alitalia privatizációjának. Mint azt az olasz légitársaság bejelentette, az Aeroflot kiszállt a privatizációs folyamatból.

Jelenleg már csak három lehetséges befektető van: az Air One olasz vetélytárs, az Air France-KLM francia-holland és a Lufthansa német légitársaság.

Alessandro Bianchi olasz közlekedési miniszter a múlt héten jelentette be, hogy az Alitalia november 23-án hoz majd döntést új partneréről.

Júliusban rendeztek aukciót az olasz kormány többségi tulajdonának eladásáról, ekkor több ajánlattevő, köztük az Aeroflot is kivált a versengésből. Az Alitalia adóssága több mint egy milliárd euróra rúg, veszteségei, amelyek tavaly 600 millió eurót tettek ki, napról-napra növekednek, tehát a légitársaság komoly pénzügyi kockázattal bír.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!