Az európai üvegcse- és ampullagyártását eddig is Magyarországra koncentráló Schott új beruházást jelentett be, Lukácsházára telepítik a termékfejlesztési és gyártási specifikációk kezelését végző európai adminisztrációs központjukat, mondta Szerdahelyi Zoltán, a csoport magyar leányvállalatának, a forma vitrum Gyógyszeripari üvegtermék-gyártó és Kereskedelmi Kft. gyárigazgatója.
Ezzel párhuzamosan a növekvő kereslet kielégítésére 2 milliárd forint értékű kapacitásbővítő programot indított a társaság. Ehhez 425 millió forintot kapott a gazdaságfejlesztési program keretében. Szerdahelyi elmondta, a közelmúltban zöldmezős beruházással elkészült a negyedik, 3200 négyzetméteres üzemcsarnok, amelybe húsz gyártósor került.
A fejlesztések után a magyar gyártóbázis lesz a Schott-csoport legnagyobb európai csomagolóeszköz-gyártó üzeme. A csoportnak - amely eddig három ütemben több mint 10 milliárd forint beruházást valósított meg Lukácsházán - 38 országban mintegy száz különböző üvegipari tevékenységet végző leányvállalata működik, a dolgozók száma pedig meghaladja a 20 ezret.