1p

Hol éri a magyar gazdaságot a globális recesszió?
Lehet idén is költségvetési osztogatás? Bóvliba vágják Magyarországot?

Online Klasszis Klub élőben László Csabával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a korábbi pénzügyminisztert!

2025. május 7. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A polisztirol szigeteléseket gyártó osztrák Austrotherm GmbH (Waldegg/Wopfing) üzembe helyezte második bulgáriai gyárát Aitos városban. A beruházás költsége hárommillió euró volt. Az üzem éves kapacitása 400 ezer köbméter EPS szigetelőanyag.

Az Austrotherm 2005-ben létesítette első bulgáriai üzemét Szófiában, amelynek termelése már nem képes kielégíteni az igényeket. A turizmusnak köszönhető építőipari fellendülés a tengerpartról már átterjedt Burgas és Várna környékére és az ország belső területeire is.

A magas energiaárak miatt főként a turisztikai beruházások támasztanak igényt hatékony hőszigetelés iránt, mivel jelentős költségmegtakarítást lehet vele elérni a légkondicionáló berendezéseknél a nyári szezonban.

Az Austrotherm 12 országban rendelkezik 15 gyártó telephellyel, ahol EPS és XPS szigetelő anyagokat állít elő. Az ausztriai központon kívül érdekeltségei vannak Albániában, Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban, Lengyelországban, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában, Törökországban, Ukrajnában és Magyarországon. Az Austrotherm 2007-ben 690 alkalmazottal 184 millió euró forgalmat bonyolított, 14 százalékkal magasabbat az előző évinél.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!