A Ryanair 19-ről 25 százalékra növelte részesedését a "hagyományos légitársaságként üzemelő" Aer Lingusban, amiért 88 millió eurót fizetett. A cég vezetői nem kommentálták a vásárlást.
Annál közlékenyebbek voltak viszont az Aer Lingus tulajdonosai. Dermot Mannion például kijelentette, hogy továbbra is határozottan elutasítja a rivális cég majd másfél milliárd eurós ajánlatát a légitársaság felvásárlására. A vállalat kulcsrészvényesei is azt mondták, hogy a Ryanair ajánlata erősen alulértékeli az Aer Lingust. Az ír kormány is megerősítette, hogy nem adja el a tulajdonában lévő 28 százaléknyi részvényt. A kisrészvényesek a következő, december 4-i közgyűlésükön várhatóan szintén a cég megtartása mellett döntenek majd.
A Ryanair vezetői ezután december 8-ig gondolkodhatnak azon, hogy mennyit érne meg nekik a rivális légitársaság.
Az Aer Lingus egyébként a 2001. szeptember 11-i new yorki terrortámadások után került nehéz pénzügyi helyzetbe, de az elmúlt időszakban egyre inkább kezd kilábalni a válságból - nem utolsó sorban a költségvetési piacra való belépés következményeként.
Kapcsolódó anyagok:
Az Aer Lingusnál elutasították a Ryanair vételi ajánlatát
Betiltották a Ryanair ingyenjegyes hirdetését
Nem kérnek a Ryanairből a franciák