2p

Azt követően, hogy a múlt héten elérte a 100 dollárt az olaj ára, a héten ez immár a hazai benzinárakba is beépül. A Mol 5 forinttal emeli az üzemanyagok (benzin és gázolaj) literenkénti árát.

Emeli bruttó 5-5 forinttal a 95-ös benzin és a gázolaj literenkénti nagykereskedelmi árát szerdától a Mol Nyrt. - értesült az MTI. A kőolaj világpiaci árának emelkedése miatt nem tekinthető nagy meglepetésnek a most bejelentett áremelés. Igaz a mostani lépést követően a 95-ös benzin ára megközelíti a lélektani határnak mondott 300 forintos árat.

A mostani emeléssel a gázolaj átlagára továbbra is magasabb, mint a benziné, s többe kerül a kutaknál, mint a 95-ös. A holtankoljak.hu számításai szerint a benzin átlagos ára 293 forint körül, míg a gázolaj átlagos ára 297 forint körül alakul szerdától. Ezt azt jelenti, hogy a legdrágább gázolajár 310 forint, míg a legmagasabb benzinár 303 forint lesz.

A Mol legutóbb december első felében változtatott az energiahordozók árán, akkor 3 forinttal csökkentette a gázolaj és 2 forinttal a benzin árát.

A szakértői elemzések eltérnek az olaj és így a benzin további árát illetően. Sokan további emelkedést valószínűsítenek, ezt valószínűsíti a világszerte hideg tél, illetve a készletek alacsony szintje is. Mások szerint ugyanakkor a lassuló világgazdaság miatt, illetve az alternatív források miatt a kőolaj iránti igény csökkenésével, és az árak esésével lehet számolni.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!