1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Bírósághoz fordult Somodi László, aki április végéig a BKV közlekedési vezérigazgató-helyettese volt - írta a pénteki Népszava.

A napilap ismertetése szerint Somodi László megbízatását a felügyelete alatt készült hálózati reformkoncepció "szakmai alkalmatlansága miatt" vonták vissza. Azt hangoztatta: a járatritkításokat tartalmazó paraméterkönyv kudarcáért viszont nem ő felelős egyedül.

Somodi László a lapnak megerősítette: a bíróságtól kéri, mondja ki, hogy nem volt jogos alapja a rendkívüli felmondásnak. Hozzátette: korábbi pozíciójába való visszahelyezését szeretné elérni.

A Népszava megjegyzi: azóta az alapvetően Somodi által vázolt koncepció alapján döntöttek a paraméterkönyv módosításáról.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!