3p

A keddi nap slágermeccse egyértelműen a spanyol-portugál derbi, melyen a két szomszédvár csatázik a legjobb nyolc hely egyikéért. Előtte délután Paraguay és Japán csap össze, az utolsó állva maradt ázsiai ország akadályozhatja meg, hogy négy dél-amerikai csapat legyen a legjobb nyolc között.

Az mfor.hu tippjátékában részt vevő menedzserek szerint Paraguay és Spanyolország örülhet a keddi nap végén, ugyanis ők jutnak majd be a negyeddöntőbe. Azonban egyik csapat sem néz könnyű meccs elé, hiszen a dél-amerikaiak Japánnal, a spanyolok pedig a portugál szomszédokkal küzdenek.

Újabb dél-amerikai továbbjutó a láthatáron

A kedd esti meccsen Paraguay és Japán csapnak össze a nyolc hely egyikéért. Dél-amerikai győzelem esetén az is elképzelhető, hogy a kontinensnek négy képviselője lesz a negyeddöntőben. A BetClic oddsai alapján erre van nagyobb esély: Paraguay győzelme a feltett pénz 2,1-szeresét éri, míg a japán siker 3,6-szoros pénzt fizet. Ha a csapatok nem tudnak 90 perc alatt dűlőre jutni, akkor 3,1-szeres nyeremény üti a fogadók markát.

Paraguay Szlovákia, Új-Zéland és Olaszország előtt elsőként jutott tovább az F-csoportból. A csoportmeccsek alatt főleg az olaszok játéka okozott csalódást, a squadra azurra három meccsen mindössze két döntetlent tudott összekaparni. Paragay viszont 5 ponttal, egy győzelemmel és két döntetlennel mondhatni magabiztosan nyerte a csoportot.

Japánnak az utolsó pillanatig izgulnia kellett, hiszen a harmadik csoportkörben ki-ki meccset játszottak Dániával, melyet végül 3:1-re megnyertek, így hat ponttal, a hollandok mögött másodikak lettek csoportjukban. A dánok ellen elsősorban a pontrúgásokban voltak erősek a szamurájok, ebből próbálhatnak profitálni Paraguay ellen is.

Jean-Francois Fenech, az Antenna Hungária francia vezérigazgatója úgy véli, hogy szoros meccsen, egy góllal a dél-amerikaiak lesznek jobban, 2:1-re begyűrik Japánt. Fogadás esetén egy ilyen eredmény nyolcszoros pénzt ér a BetClic fogadói számára.

A japánok egyébként Ázsia utolsó reménységei: Dél-Korea szombati kiesése után már bennük bízik az egész kontinens. Ha sikerülne győzniük, akkor tehát nem csak a dél-amerikai hegemóniát tompítanák, hanem színesítenék a palettát a legjobb nyolc között.

Csúcsderbi este

A nap másik meccse már-már a német-angol rangadóval vetekszik, hiszen Spanyolország és Portugália egyaránt a világ elitjéhez tartozik. Sőt, a spanyolokat a 2008-as eb-győzelem után sokan a világbajnokság nagy esélyesének tartják.

A hispánok eddig talán kicsit csalódást okoztak rajongóiknak, főleg a nyitófordulóban Svájc ellen elszenvedett 1:0-ás vereség lehet fájó. Utána javítottak ugyan David Villáék, hiszen Hondurast 2:0-ra, Chilét pedig 2:1-re verték meg, azonban a várt meggyőző játék eddig elmaradt.

A portugálok egy unalmas 0:0-val kezdtek Elefántcsontpart ellen, majd hetet rúgtak Észak-Koreának. A harmadik csoportmeccsen szintén 0:0 lett a végeredmény a brazilok ellen, így öt ponttal csoportmásodikként jutott a tizenhat közé a csapat.

A BetClic szakemberei valamivel nagyobb esélyt adnak a hispánok győzelmére, mely kétszeres pénz érhet a fogadóknak. Egy esetleges portugál siker ennek a duplájával, négyszeres nyereménnyel kecsegtet, míg a döntetlen 3,1-szeres pénzt fizet.

Az mfor.hu tippjátékában Kerekes Péternek, a Dreher marketingvezetőjének jutott az esti meccs. A szakember szerint végre megemberelik magukat a spanyolok, és 3:1-re legyűrik keleti szomszédjukat.