A vállalat szóvivője pénteken erősítette meg, hogy ezzel a Ford konszernhez tartozó Volvo az amerikai közlekedésbiztonsági hatóság (NHTSA) felszólításának tesz eleget.
A gépkocsik használói többször tapasztalhatták, hogy leállt menet közben a motor, amit a fojtószelep elektronikájának hibája okoz. A Volvo nem tud arról, hogy előfordult-e ilyen eset Európában.

A svéd autógyártó ez év elején jelentette be, hogy észak-amerikai részlege 42 ezer teherautó visszahívásáról döntött a gázelvezető csőrendszer meghibásodása miatt. 2004-ben pedig a Volvo történetének legnagyobb akciójára került sor; mintegy félmillió személygépkocsit kellett visszahívni a motorhűtésért felelős berendezés elektronikus vezérlésében felmerült problémák miatt.