5p

Szombat délutánra ismét minden focirajongó bekészítheti a hideg sört és a sós mogyorót a tévé elé, hiszen az argentin-német párharc nem mindennapi derbinek ígérkezik. Az mfor.hu tippjátékában is megoszlanak a vélemények, bár a menedzserek eddig talán kicsit meggyőzőbbnek találták Maradona csapatát, négyből hárman Messiék továbbjutását jósolják.

Nehéz tippelni a szombat délutáni Argentína-Németország rangadóra, de a vállalatvezetőknek mégis meg kell próbálniuk eltalálni, ki lesz a nyerő. Mondhatnánk azt is, hogy mostantól csak a legjobb négy menedzser játszik, így tőlük elvárás, hogy a nehéz akadályokat is vegyék.

Strand helyett sokan ülhetnek a tévé elé

Szombat délután az eddigi egyik legizgalmasabb meccsre van kilátás Dél-Afrikában, hiszen az argentin-német negyeddöntőhöz talán csak a német-angol párharc hasonlítható az eddigiek közül. Mindkét válogatott jó teljesítményt nyújtott eddig, Argentína például a legtöbb rúgott góllal jutott tovább csoportjából három győzelemmel, majd a nyolcaddöntőben Mexikót oktatta.

A németek szintén csoportelsők lettek, azonban becsúszott egy apró hiba, hiszen Szerbiától 1:0-ra kikaptak, igaz, sokáig emberhátrányban játszottak. Ráadásul Joachim Löw fiai a harmadik csoportmeccsen sem nyújtottak meggyőző teljesítményt, de azért csak legyűrték 1:0-ra Ghánát.

A BetClicnél kicsivel esélyesebbnek tartják az argentinokat: Messiék győzelme 2,3-szoros pénzt fizet a helyesen fogadóknak, míg a németek sikere 3,1-szeres pénzzel kecsegtet. Ha a két csapat a rendes játékidőben nem tud dűlőre jutni, akkor a tét 3,15-szörösét kasszírozhatják a játékosok.

Hasonló véleményen vannak az mfor.hu tippjátékában játszó menedzserek is, hiszen a négy főnökből hárman argentin továbbjutást várnak. A negyeddöntőktől a mi szabályaink szerint csak az első négy tippelő játszik, viszont ők minden meccsre fogadnak.

Név szerint Kósa István, Balogh Levente és Gerőcs Vendel tartja egy hajszállal esélyesebbnek Maradona fiait. A meccs súlyát jelzi, hogy közülük ketten vélik úgy, hogy nem dől el kilencven perc alatt a meccs. Balogh Levente viszonylag sima 2:0-ás argentin-sikerre fogad, Kósa István és Gerőcs Vendel viszont úgy véli, hogy százhúsz percig kergetik majd a labdát a csapatok.

"Remélem, ez egy olyan meccs lesz amire sokáig emlékezünk még. Argentína végre egy igazán komoly ellenféllel találkozik. Durvulást, drámát, hosszabbítást és tizenegyeseket várok ahol az argentinok mennek tovább, bár Németországot jobb csapatnak tartom" - fogalmazott kérdésünkre Kósa István, az IBM marketing és kommunikációs igazgatója.

Gerőcs Vendel szerint talán az egyik legjobb negyeddöntőt láthatjuk délután, hiszen két jó formában játszó, akár a végső győzelemre is esélyes csapat játszik. Az IKEA regionális PR-menedzsere szerint 2:2-es rendes játékidő után hosszabbításban szerzik meg a mindent eldöntő gólt az argentinok, így Maradona akár körbe is futhatja a pályát örömében.

A négy menedzser közül egyedül van véleményével Jean-Francois Fenech. Az Antenna Hungária vezérigazgatója szerint a németek 2:1-re legyőzik Argentínát, így továbbjutnak. A francia szakember egyébként a játék elején a németeket tette meg végső győztesnek, ha most bejön a tippje, akkor azzal sokat hozhat a vetélytársain, hiszen abban az esetben csak ő kapna pontot.

Elsőre sima spanyol győzelemnek tűnik az esti meccs

Este Paraguay-Spanyolország meccset rendeznek a világbajnokságon, ez első ránézésre "országos kettes", azonban elnézve a spanyolok eddigi játékát lehetnek kockázatok ebben. A BetClicnél másfélszeres pénzt fizet, ha igazolódik a papírforma és David Villa és társai már kilencven perc alatt eldöntik a továbbjutás sorsát. Ugyanez Paraguay esetében hétszeres nyereménnyel kecsegtet, míg egy hosszabbítás 3,75-szörös pénzesővel jár.

A spanyolok eddig finoman szólva sem voltak meggyőzők a vébén, hiszen az első meccsükön például kikaptak Svájctól. Utána Chile és Honduras ellen javították a botlást, majd a nyolcaddöntőben egy sokat vitatott góllal 1:0-ra verték Portugáliát. Paraguay öt ponttal többek között Olaszországot és Szlovákiát megelőzve lett első az F-csoportban, majd egy unalomba fulladó meccsen tizenegyesekkel verte Japánt.

A tippelő menedzserek kivétel nélkül spanyol győzelmet várnak, sőt mind a négyen arra számítanak, hogy Paraguay még gólt sem fog szerezni. A legnagyobb különbséget Balogh Levente érzi a két csapat között, a Szentkirályi tulajdonosa szerint négyet vágnak Villáék a dél-amerikaiaknak. Kósa István és Gerőcs Vendel sovány 1:0-ás spanyol sikert vár, míg Jean-Francois Fenech szerint 2:0 lesz a végeredmény.

Gerőcs Vendel szerint a hispánok mostanra formába lendültek, ennek köszönhetően lesznek jobban szoros meccsen Paraguaynál. "Paraguaynak már eddig is szép teljesítmény a nyolc közé jutás, az egyre jobban felerősödő spanyolok ellen nincs reális esélyük. Nem lesz nagyarányú győzelem, de a spanyolok biztosan mennek a négy közé" - teszi hozzá Kósa István, az IBM marketing és kommunikációs vezetője.