3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A korábban vártnál lényegesen nagyobb, 34 milliárd dolláros tőkére lehet szüksége a Bank of Americának a stressz tesztek után - értesült a Bloomberg. Ezzel a pénzügyi óriás lehet a tesztek legnagyobb vesztese. Hivatalosan csak csütörtökön lesznek eredmények a 19 amerikai bank vizsgálatáról.

Mellbevágó lehet a stressz tesztek eredménye a Bank of America számára, mivel a Fed várhatóan 34 milliárd dolláros tőkebevonásra kötelezi majd a bankot a vizsgálat után - értesült a Bloomberg. Ez az összeg jóval magasabb, mint amire korábban számítani lehetett, a bank a hét elején még 10 milliárd dolláros tőkeemelésre készült.

Hivatalosan csak a csütörtöki tőzsdezárás után közlik az amerikai bankok stressz tesztjeinek eredményét a tengerentúli hatóságok, azonban az elmúlt napokban folyamatosan szivárogtak ki a hírek a várható eredményekről. Kedden arról szóltak az információk, hogy a vizsgált 19 bankból tíznek lehet szüksége tőkére a Fed vizsgálata után.

A jegybank elvileg kedden már közölte a cégekkel a vizsgálat eredményét. A Bloomberg belső forrásból úgy értesült, hogy a legnagyobb, 34 milliárd dolláros tőkebevonásra a Bank of Americának lehet szüksége. A másik bankóriás, a Citigroup esetében jóval kisebb lehet a tőkeszükséglet, mivel a cég már bejelentette, hogy kezdeményezi a kormány elsőbbségi részvényeinek törzsrészvényekké alakítását, míg a lap értesülései szerint a JP Morgannak a korábban vártnak megfelelően nem lesz szüksége újabb forrásra.

A vállalatok várhatóan a stressz tesztek eredményeinek megjelenése után közölhetik, milyen formában akarnak tőkét bevonni. Korábban több bank is azt vetítette előre, hogy nem tart igényt további állami segítségre, inkább magántőkéből fedeznék az új forrásokat.

Kedden Ben Bernanke, a Fed elnöke is megszólalt az ügyben, a jegybank első embere annak a reményének adott hangot, hogy a bankok elsőbbségi részvényeik átalakításával, illetve magántőkével meg tudják oldani a problémáikat.


Kenneth Lewis, a Bank of America elnök-vezérigazgatója a cég múlt heti éves közgyűlésén nem kívánta kommentálni a stressz teszteket, ugyanakkor április 20-án a cégvezető még arról beszélt, hogy szerinte egyáltalán nem lesz szükségük friss tőkére. Ahhoz képest a 34 milliárd dolláros összeg negatív meglepetés, ha igazak a Bloomberg értesülései.

A Financial Times értesülései szerint az amerikai bankóriás többek között azt tervezi, hogy néhány héten belül eladja 6 százalékos tulajdonrészét a China Construction Bankban. Az amerikai kereskedelmi bankok közül eddig a Citigroup kapta a legtöbb állami segítséget, az elmúlt hetekben a cég már bejelentette, hogy tervezi japán brókerüzletágának értékesítését 2,5 milliárd dollárért.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!