2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Megjelent a költségvetés tervezete, felső korláttal érkezik az internetadó, amely valójában a távközlési adó kiterjesztése.

Végre kiderül, hogy pontosan mire gondolt a Nemzetgazdasági Minisztérium, amikor szerkesztőségünket türelemre intette az internetadóval kapcsolatos kérdésünk megválaszolásakor. Íme, a részletek az internetadóról!

A tavalyi 57 milliárd forintos előirányzathoz képest 69,2 milliárd forintot vár a kormány jövőre a távközlési adóból, amelyet kiterjesztenek az internetszolgáltatásra is. Ez 21,4 százalékos növekedést jelent. 2013-ban egyébként 46,9 milliárd forint folyt be az adónemből, vagyis a kormányzat egyre nagyobb "szerepet szán" a távközlési szolgáltatásoknak és a kommunikációnak a költségvetés bevételi oldalán. Ugyan a kormány a törvényben deklarált módon 25 milliárdot vár az internetforgalom után, a távközlésiadó-bevétel viszont csak 12,2 milliárddal emelkedik. A 12,8 milliárdos különbség nagyobbik része (8 milliárd forint) arra vezethető vissza, hogy a távközlési adóból a társaságok levonhatják előző évi társasági adó befizetésüket, míg kisebbik hányada arra enged következtetni, hogy a telefonálás és az SMS-ek után jövőre a kormány kevesebb pénzre számít. 

A költségvetési törvénytervezet szerint az internetszolgáltatásokra is kiterjesztett adó valóban felső korláttal érkezik, amely - ahogy azt korábban már megtudtuk -, magánszemély előfizetők esetében 700, nem magánszemély előfizetők esetében pedig 5000 forint lesz. A Tállai András NGM államtitkár által említett alsó korlát nem szerepel a költségvetésben, mint ahogy annak sincs nyoma, hogy a felső korlát háztartásonként lenne érvényes. 

Netadó: az apokalipszis elmarad, de jön más
Netadó: több kérdést nyitott a kormány, mint amennyit Rogán bezárt

Az internetadó szó egyébként valóban nem szerepel a 306 oldalas törvényjavaslatban, ahogy arról az NGM szerkesztőségünket már korábban tájékoztatta. 

A kormány továbbra is fenntartja vállalását, miszerint 2018-ig minden háztartásba eljuttatja a szélessávú internetet. Korábbi közlésük szerint a befolyó pénzek részben ezt fedeznék.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!