3p

Hiába esett ki tavaly az NBI-ből a Puskás FC, a bevételek ennek ellenére szárnyaltak és lassan már az elsőosztályú klubokat is lepipálják.

Egészen elképesztő számokat tartalmaz a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány focicsapatának tavalyi évi beszámolója:

a bevételek 52 százalékkal ugrottak meg, a csapatot működtető cég nyeresége pedig több mint 300 (!!!) százalékkal emelkedett.

Mindezt annak ellenére hozták össze, hogy tavaly kiestek az NBI-ből.

A Puskás Futball Club Kft. 2016-ban 2,2 milliárd forintos nettó árbevételt ért el az előző évi 1,4 milliárd után. Megdöbbentő, de a klub ezzel beérte a Fradit, melynek 2015-ben (friss beszámolója egyelőre még nem publikus) 2,178 milliárd folyt be a kasszájába és megelőzte a Videotont, melynek 2,044 milliárd volt a bevétele 2015-ben. Így nem túl merész kijelentés, hogy a másodosztályból újból elsőosztályba jutó klub a hazai profi futball egyik legtöbb pénzből gazdálkodó gárdája lett.

Rendkívül látványos a növekedés

A kiegészítő melléklet azonban jótékonyan hallgat az árbevételekről, nemes egyszerűséggel ezt a részt kihagyták a dokumentumból, így nem derül ki, minek is köszönhető a kiugró mértékű bevételnövekedés. Ha tippelnünk kellene, nem vállalnánk túl nagy kockázatot azzal, ha a jegy- és bérletértékesítés megugrását kizárnánk a sorból. A magyarfutball.hu adatbázisa szerint a Puskás FC-nek valahol 734 körül lehet az átlagos nézőszáma, ráadásul információink szerint még a hétvégi bajnokavatónak beharangozott hazai mérkőzésre is ingyenjegyek és buszos fuvarozás ígéretével igyekeztek minél több nézőt szerezni a Balmazújváros elleni meccsre.

Reális lehetőségnek tartjuk ugyanakkor a hirdetési és reklámtevékenységből származó árbevétel jelentős megugrását, ahogy azt korábban a Mezőkövesd esetében is láthattuk. A Zsóry tavaly ugyanis 133 milliós bevételhez jutott ennek köszönhetően, ami bőven túlszárnyalja a Loki 79 millióját is. Nem tartanánk ördögről valónak, hogy a közbeszerzéseken rendre taroló támogatócégek marketing szempontból kiváló lehetőséget látnának a Puskásban, annak ellenére is, hogy egy szezont a másodosztályban kellett kibekkelni.

A bevételek növekedésével párhuzamosan 31 százalékkal 426 millióra ugrott az anyagjellegű ráfordítások értéke, a személyi jellegűre pedig 13,8 százalékkal többet, 847,5 milliót költöttek a Puskásnál. A növekedés a létszám gyarapodásának is köszönhető, a beszámoló szerint átlagosan 73 főt foglalkoztattak a korábbi 64 után. Az átlagos bérköltség egy főre egy hónapban így 750 529 forintra csökkent a korábbi 776 518 után.

Mindezek után üzemi szinten 936 millió forintos nyereséget realizálhatott a klub, mely egymillió forint híján megegyezik az adózás előtti eredménnyel. A 133,5 milliós adófizetési kötelezettség után 801,5 millió forint nyereség maradt a kasszában, amit a tulajdonos nem vett ki osztalékként, azt bent hagyta a társaságban.

Mindezt ráadásul úgy sikerült elérniük, hogy a korábbi 358,4 millió forintos kötelezettségüket 179,5 millió forintra apasztották. 

Székely Sarolta
mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!