Több európai országhoz hasonlóan Nagy-Britannia is segélyt nyújtana a bankoknak, a hírek szerint a kormány legalább 45 milliárd font értékben emelne tőkét a bajba jutott pénzügyi cégekben. A Bloomberg információi szerint a pénzügyminisztérium, a jegybank és a cégek képviselői már tárgyalnak az állami beavatkozás pontos részleteiről.
A piaci pletykák szerint a pénzt a brit kormány elsősorban a Royal Bank of Scotlandnek és a Barclays-nak szánja, a két cég vezetői hétfőn már tárgyaltak Alistair Darling pénzügyminiszterrel és Mervyn King jegybankelnökkel. A hírek szerint a tárgyalások nem voltak nyilvánosak, ezért a Bloomberg informátora név nélkül nyilatkozott a lapnak.
A brit bankok az utóbbi hónapokban folyamatosan értékesítették kintlevőségeiket, illetve nem hiteleznek egymásnak, mivel a hitelválság miatt nehezen jutnak forráshoz, hogy veszteségeiket fedezzék. Az elmúlt egy hónapban a Bradford & Bingley jelzáloghitel cég állami kézbe került a veszteségek miatt, míg az HBOS számára a kormány talált vevőt, hogy talpon maradhasson.
Alistair Darling pénzügyminiszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy akár drasztikus lépésekre is kész a kormány annak érdekében, hogy a hitelválság súlyosabb következményeit elkerülje. Mindez azért került szóba, mert egyre több európai kormány vállal garanciát a lakossági betétek teljes összegére, a szigetországban is ezt szorgalmazzák.
A brit nagybankoknak a közeljövőben több hitelük is lejár, az RBS-nek, az HSBC-nek és az ország további négy legnagyobb pénzintézetének összesen 54 milliárd fontot kell visszafizetni jövő márciusig. Összesen 87 milliárd fontnyi rövid távú hitelük van a legnagyobb brit bankoknak, ez háromszorosa annak, mint amennyit a tavalyi év hasonló időszakában kellett visszafizetniük.
Az RBS és a Barclays szóvivői egyelőre nem erősítették meg az állammal tárgyalnak egy segélycsomagról, a kormány illetékesei szintén nem nyilatkoznak az ügyben.