2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A brit kormány tárgyal arról az ország bankjaival, hogy 45 milliárd font értékben nyújt segítséget nekik a hitelválság miatt. A pénzből elsősorban a pénzintézetek tőkéjét emelnék meg, hogy a megbízhatatlan hitelek miatti veszteségeiket fedezni tudják - írja a Bloomberg egy meg nem nevezett forrásra hivatkozva.

Több európai országhoz hasonlóan Nagy-Britannia is segélyt nyújtana a bankoknak, a hírek szerint a kormány legalább 45 milliárd font értékben emelne tőkét a bajba jutott pénzügyi cégekben. A Bloomberg információi szerint a pénzügyminisztérium, a jegybank és a cégek képviselői már tárgyalnak az állami beavatkozás pontos részleteiről.

A piaci pletykák szerint a pénzt a brit kormány elsősorban a Royal Bank of Scotlandnek és a Barclays-nak szánja, a két cég vezetői hétfőn már tárgyaltak Alistair Darling pénzügyminiszterrel és Mervyn King jegybankelnökkel. A hírek szerint a tárgyalások nem voltak nyilvánosak, ezért a Bloomberg informátora név nélkül nyilatkozott a lapnak.


A brit bankok az utóbbi hónapokban folyamatosan értékesítették kintlevőségeiket, illetve nem hiteleznek egymásnak, mivel a hitelválság miatt nehezen jutnak forráshoz, hogy veszteségeiket fedezzék. Az elmúlt egy hónapban a Bradford & Bingley jelzáloghitel cég állami kézbe került a veszteségek miatt, míg az HBOS számára a kormány talált vevőt, hogy talpon maradhasson.

Alistair Darling pénzügyminiszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy akár drasztikus lépésekre is kész a kormány annak érdekében, hogy a hitelválság súlyosabb következményeit elkerülje. Mindez azért került szóba, mert egyre több európai kormány vállal garanciát a lakossági betétek teljes összegére, a szigetországban is ezt szorgalmazzák.

A brit nagybankoknak a közeljövőben több hitelük is lejár, az RBS-nek, az HSBC-nek és az ország további négy legnagyobb pénzintézetének összesen 54 milliárd fontot kell visszafizetni jövő márciusig. Összesen 87 milliárd fontnyi rövid távú hitelük van a legnagyobb brit bankoknak, ez háromszorosa annak, mint amennyit a tavalyi év hasonló időszakában kellett visszafizetniük.

Az RBS és a Barclays szóvivői egyelőre nem erősítették meg az állammal tárgyalnak egy segélycsomagról, a kormány illetékesei szintén nem nyilatkoznak az ügyben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!