A héten még nem várhatóak az első negyedéves gyorsjelentések Amerikából, így továbbra is a makroadatok kerülnek a középpontba. Itthon a hétfői kamatdöntés adhat irányt a kereskedésnek, a tengerentúlon pedig a pénteki munkanélküliségi adatok lesznek a legfontosabbak.
Itthon hétfőn reggel az ipari termelői árak alakulását hozza nyilvánosságra a KSH, de már mindenki a délutáni kamatdöntésre figyel. A Raiffeisen elemzői szerint a Monetáris Tanács tagjai 25-50 bázispontos kamatemelésről fognak dönteni. Februárban a tanács 8:4 arányban szavazott a kamat szinten tartása mellett a kamatemelés ellenében. Várhatóan ma sem lesz egyhangú a döntés, de az arányok megfordulhatnak - áll a Raiffeisen heti elemzésében.
A tengerentúlon a hét második felében jönnek a fontos adatok, bár a keddi ISM feldolgozóipari index is érdekes lehet. Az előrejelzések szerint az index 47,9 pontra esett vissza márciusban a februári 48,3 pontról. Csütörtökön a szolgáltatóipari indexat ismerhetjük meg, mely az előzetes várakozások szerint 48,8 pontig süllyedt az előző havi 49,3 pontról. Amennyiben a két index értéke jelentősen elmarad a várttól, akkor újabb zuhanás kezdődhet a piacokon, a 40 pont körüli értékek már recessziós időszakokra jellemzőek.
Pénteken a szokásos havi munkaerőpiaci adatok látnak napvilágot az Egyesült Államokban, tanulva a múlt hónap eseményeiből, most is elképzelhető egy komoly esés, ha a vártnál gyengébb számok jelennek meg. A várakozások szerint márciusban 48 ezer álláshely szűnt meg, ez ismét jelentős csökkenés a februári 63 ezres adat után. Az elemzők arra számítanak, hogy 4,8 százalékról 5 százalékra emelkedik a munkanélküliség márciusban. A havi adatok előtt csütörtökön közlik a szokásos heti munkaerőpiaci számokat, az előzetes vélemények szerint 360 ezer új munkanélkülire lehet számítani.
Európában nem is várható néhány igazán jelentős adat, hétfőn hozzák nyilvánosságra a bizalmi indexeket (fogyasztói, üzleti, gazdasági bizalom). Kedden szintén munkanélküliségi adatokat közölnek Európában, a szakemberek szerint nem várható változás az előző hónaphoz képest.