3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Negyedik egymást követő héten zárt nyereséggel a Budapesti Értéktőzsde pénteken, ám az előző hetek 4 százalékot meghaladó emelkedése után kisebb, 3,13 százalékos erősödést könyvelhetett el a 17820,15 ponton álló BUX részvényindex. A piacot egyértelműen a hét minden napján dráguló, összesen több mint 12 százalékot erősödő OTP uralta.

Negyedik egymást követő héten zárt nyereséggel a Budapesti Értéktőzsde pénteken, ám az előző hetek 4 százalékot meghaladó emelkedése után kisebb, 3,13 százalékos erősödést könyvelhetett el a 17820,15 ponton álló BUX részvényindex. A piacot egyértelműen a hét minden napján dráguló, összesen több mint 12 százalékot erősödő OTP uralta.

A börze az előző héten alig szerényebb, 4,09 százalékos növekedést produkált az egy héttel korábbi 4,16 százalékos dráguláshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 3,69 százalékos növekedéssel 1815,77 pontra emelkedett a héten, áll az MTI összefoglalójában.

A hét elején a fejlett és a régiós piacokkal összhangban gyorsult a korábban már megszokott emelkedő trend. Az árfolyamok drágulását a kedden tapasztalható kisebb korrekció sem akasztotta meg, az OTP ugyanis ekkor is tovább erősödött.

Szerdára azonban a budapesti tőzsde már a bankpapír "farvizén" sem tudott emelkedni, így az Egyesült Államokból érkező kedvezőtlen foglalkoztatási adatoknak is köszönhetően zárásra enyhén negatív tartományba fordult.

A nemzetközi pénzügyi szektor száguldásával tartó OTP csütörtökön ismét a pozitív tartományban tartotta a BUX-ot, ám a hét utolsó napján csupán alig másfél százalékkal dráguló papír már nem tudta megismételni ezt a teljesítményt.

Az OTP iránti élénk piaci érdeklődésnek köszönhetően csupán a bankpapír heti forgalma meghaladta a részvénypiac két héttel ezelőtti, 101,76 milliárd forintos forgalmát. A Budapesti Értéktőzsde forgalma ennek köszönhetően a múlt heti 142,25 milliárd forintot is túlszárnyalta, és 155,97 milliárd forintra rúgott.


A teljes forgalom 72,27 százalékát a 112,727 milliárd forintos forgalmat bonyolító OTP adta, míg a Mol részvényei 6,88 százalékkal, a Richter részvényei 8,31 százalékkal, a Magyar Telekom részvényei pedig 6,28 százalékkal részesedtek a heti forgalomból.

A Mol árfolyama 2,62 százalékkal 13400 forintra csökkent a hét folyamán. Az OTP részvények ára 12,48 százalékkal 4498 forintra nőtt. A Magyar Telekom árfolyama nem változott a héten, értéke 680 forint. A Richter 1,49 százalékkal 36400 forintra esett. Az Egis 9,57 százalékos emelkedéssel 20900 forinton zárta a hetet.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!