3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szerdán egész nap lefelé tartott a BUX index, a nap végére 3,5 százalékos mínuszt szedett össze a mutató. A forgalom alacsony volt, alig 15 milliárd forint értékben vették a papírokat, a vezető részvények mindegyike mínuszban zárta a napot, a Mol ismét 10 000 alá csúszott.

Az elmúlt negatív napok után szerdán tovább folytatta útját lefelé a BUX index, a vezető részvények mindegyike gyengült, nagyrészt be is töltötték a lent hagyott réseket. A Mol ismét 10 000 forint alatt zárt, míg az OTP megközelítette a 2500 forintot. A nap második felében a nemzetközi piacokon is negatív volt a hangulat, Európában gyenge makroadatok jelentek meg, a tengerentúlon pedig folytatódott a vállalati profitfigyelmeztetések időszaka.

A BUX index a nap végén 11 783 ponton fejezte be a kereskedést, így megtörtént, amire napok óta vártunk: a mutató betöltötte a 12 000-es rést. Innen a hét hátralevő részében derül ki, merre indul tovább, akár új mélypontok is nyílhatnak. A forgalom a szokottnál alacsonyabb volt a részvénypiacon, alig 15 milliárd forint cserélt gazdát szerdán.

A vezető papírok közül az OTP 4,53 százalékot veszített, 2530 forinton zárt délután, míg a Mol 9750 forintos ára 3,56 százalékkal maradt el a kedditől. Elvileg egyik részvény piacán sem jelent meg különösebb negatív hír, bár az olajpapíroknak biztos nem tett jót a Credit Suisse csökkentett célára. A szerdai eséssel lényegében mindkét cég betöltötte a lent hagyott réseket, a következő napokban dőlhet el, megindulnak-e felfelé, vagy jönnek az új mélypontok. A Magyar Telekom 4,2 százalékos esés után 570 forinton zárta a napot, így betöltötte a 600 alatti rést.

Gyengén teljesítettek a gyógyszeripari részvények is a szerdai kereskedés alatt, különösen az Egis bukott nagyot. A kisebbik gyógyszerpapír 6,77 százalékos zuhanás után 10 740 forintba került a nap végén. A Richter megúszta 1,89 százalékos eséssel a napot, a 26 000-es szint megfogta a végén.


A forint a nap első felében nyugodtan kezdett a devizapiacon, majd délutánra ismét gyengülésnek indult az euróval szemben. A tőzsde zárása után 270,38 forintot kellett adni egy euróért, míg a dollár árfolyama 217 körül állt.

A nemzetközi piacokon is pesszimista volt a hangulat szinte egész nap. Délelőtt az Európából érkező gyenge makroadatok borzolták a kedélyeket, majd délután az amerikai Best Buy profitelőrejelzése rántotta a mélybe a Wall Streetet a nyitás után. Az eurozóna ipari termelése a várt 1,4 százalék helyett 2,4 százalékkal csökkent éves szinten, ennek köszönhetően a vezető nyugat-európai mutatók 2-3 százalékos mínuszban voltak délután. A Wall Streeten szintén 2 százalék feletti eséssel kezdtek az indexek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!