Az amerikai cégeredmények miatt a Dow kissé visszaesett. Ez azonban nem akadályozta meg a kínai piacot, hogy újabb rekordot érjen el.
Szerdán vegyesen zártak a vezető New York-i tőzsdemutatók, míg a Nasdaq Composite index 0,3 százalék (7,70 pont) emelkedéssel 2811,61 ponton fejezte be a napot, addig a Dow 14 078,69 ponton zárt 0,6 százalék (85,84 pont) csökkenéssel.
A Dow Jones indexet részben az első napvilágot látott jelentés, az Alcoa eredménye húzta le. Az alumínium ipari óriás ugyan három százalékkal javított nyereségén, ám ez elmaradt az elemzői várakozásoktól. A másik rossz hír a Chevron nyereségfigyelmeztetése (magyarul profit warning ) volt. A második számú olajipari vállalat szerint a harmadik negyedévi adózott eredménye jóval elmarad majd a második negyedévi, rekordnak számító 5,4 milliárd dollártól.
Tovább rontott a befektetői hangulaton a Boeing kora esti bejelentése arról, hogy legalább 6 hónappal elhalasztja új, 787 Dreamliner repülőgépeinek első szállítását, mivel a gyártás során technikai nehézségek merültek fel.
A tokiói értéktőzsde fő mutatója csütörtökön jócskán meglendült: a hangulatot javította, hogy a nap folyamán a japán központi bank a legújabb kamatdöntésével ismét változatlanul hagyta irányadó kamatcélját, nem gördít akadályt a lassúnak, de tartósnak ígérkező gazdasági növekedés elé. Ennek köszönhetően a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 281,09 pontos, azaz 1,64 százalékos nyereséggel 17 458,98 ponton zárt, 1,35 százalékkal a tavaly év végi értéke fölött.
A távol-keleti régió más országaiban is masszív optimizmus uralkodott. Mind a Hong-Kong-i, mind a sanghaji tőzsde tovább emelkedett.